8 krótkich sygnałów dźwiękowych przy włączaniu komputera

Witam,

Przy włączaniu komputera emitowane jest 8 krótkich sygnałów dźwiękowych…

Wyczytałem, że jest to błąd I/O pamięci karty graficznej, w kompie jest grafika zintegrowana, odłączałem ją i podłączałem z powrotem, podmieniałem też na inną kartę graficzną i nic nie pomaga…

W czym tkwi problem?

Przede wszystkim sprawdź jaki masz BIOS.

AMI

Problem z kartą graficzną.

super :smiley: jak go rozwiązać ? sprawdziłem na 2 innych i to samo…

A jak sobie myślisz że “wepniesz” do każdego komputera kartę graficzną i już od razu będzie działać :frowning:

Wiesz jak się prawidłowo podłącza nową kartę graficzną, usunąłeś wcześniej sterowniki od zintegrowanej, wyłączyłeś zintegrowaną w BIOS-ie, podłączyłeś nową w BIOS-ie, zainstalowałeś ponownie Chipset oraz sterowniki do nowej karty ?

http://www.google.pl/#hl=pl&gs_nf=1&cp= … 62&bih=549

BIOS AMI- 8 sygnałów:

Z tego wygląda że możesz również mieć problem z pamięcią.

Dotknij się obiema rękami kaloryfera, kranu etc. w celu pozbycia ładunków elektrostatycznych.

Odłącz komputer od prądu/sieci.

Sprawdź pamięci oddzielnie tzn. kolejno wyciągnij jedną i sprawdzaj drugą, później odwrotnie.

Masz tylko jedną to przełóż ją do innego slotu, kilka również możesz sprawdzić na innych slotach.

Dodatkowo możesz jeszcze sprawdzić reset BIOS-u wyciągając bateryjkę z płyty głównej np. na pół godziny lub nawet godzinę :wink:

Padła Ci kturaś kość pamięci ram miałem to kiedyś 100% :smiley:

To mnie rozbawiłeś :smiley: W jaki sposób mam usunąć sterowniki skoro komputer się nie uruchamia ?

Pamięć też sprawdzałem, wymieniałem na inne kości tego samego rodzaju :slight_smile:

Bios również resetowałem.

Mnie również teraz rozbawiłeś.

Nie piszesz o wszystkim, nie rozumiesz a się wyśmiewasz :frowning:

Przecież nie musisz od razu usuwać sterowników.

Wyłączyłeś zintegrowaną kartę w BIOS-ie i podłączyłeś nową ?

Gdzie o tym wcześniej wspomniałeś ?