80-100% zużycia procka przy codziennym użyciu

WItam,

Problem polega na tym, że podczas normalnego użycia przeglądarka (max 2-4karty), jakiś program w tle do pobierania zużycie procka wynosi ok 80%, a już porażką jest włączenie aktualizowania biblioteki AllShare i tylko tego(!) [w tle wyłącznie avast + micropgoramy] wtedy to praktycznie 100% idzie. Problem jest w tym, że takie użycie procka powoduje jego grzanie i tak w dość szybki sposób przy obciążeniu 100% potrafi dojść do ok 70C a wyłącza się (zabezpieczenie) lekko ponad 70C. Temperatura w spoczynku to ok 45C.

Sprawdź w Menadżerze urządzeń (zaznacz na dole Pokaż procesy wszystkich użytkowników) który proces najbardziej obciąża procesor (oprócz tych programów których używasz).

Zrobiłem tak jak kazałeś no i ja tutaj nic niezwykłego nie widze… x\ AllShare zaczął dopiero co aktualizować bibliotekę, procek pracuje już na 100%, temp rośnie (po uruchomieniu kompa było ok 38C). Po wyłączeniu AllShara powolutku temp spada i obciążenie procka skacze z ok 8-17 czasami do 40% w zależności co mu tam się stanie. (w tym momencie uruchomiony speedfan, chrome, avast i nic więcej…)

http://i.imgur.com/sPkOdvb.jpg

Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie co jest powodem obciążenia procesora i podwyższonej temperatury.

Chrome dość mocno obciąża procesor.

Sprawdź czy nie ma nowszej wersji programu AllShare.

wyłącz aktualizacje systemu z panelu sterowania->system i zabezpieczenia-> windows update

program allshare odinstaluj ale jakiś programem do tego jak revo uinstaller lub total uinstaller zainstaluj ponownie najnowszą wersje lub go wcale nie instaluj zależy ci jest program potrzebny

Problem polega na tym, że jakiś miesiąc temu AllShare sobie hulał jak chciał i kiedyś chciał i nic się nie wyłączało… Dodam, że w między czasie czyściłem kompa i nakładałem nową pastę na procek… x\ czy to może kryć przyczynę?

nie widzę tu nic co by wskazywało w tej sytuacji na nieprawidłowe nałożenie pasty, nieprawidłowe nałożenie pasty by skutkowała wyższą temperaturą podczas normalniej pracy u ciebie dochodzi do większego użycia proca i normalne jest że wtedy temperatura rośnie

widzę u ciebie dwa procesy które zabierają sporo czasu procesora jest to wina programu Allshare oraz aktualizacji systemu widows

Allshare tak jak pisałem wyżej odinstaluj i zainstaluj ponownie najnowszą wersje

aktualizacje wyłącz bo nie jest ona potrzebna na co dzień a aktualizacje możesz powiedzmy raz na miesiąc lub dwa samemu sprawdzać i instalować