800zł na rękę/na ile mogę liczyć zakupy na raty?

Witam,

mam pytanie,chciałbym na raty zakupić PS3+do tego dobry telewizor HD.Zarabiam miesięcznie 800zł netto (na rękę) i pytanie czy mam taką zdolność kredytową i na ile można maksymalnie rat wziąć towar ?

Dzięki za info

Zarobki nie za bogate, ale umowy kredytowe podpisują nawet z bezrobotnymi :stuck_out_tongue:

Nie ma reguły, każdy kredytodawca ma swoje zasady przyznawania. Idź do sklepu o zrób sobie symulację spłaty a wszystkiego się dowiesz.

no z bezrobotnymi nie podpisują, bo żeby wziąć kredyt trzeba dać zaświadczenie o zarobkach wystawione przez zakład pracy :wink:

a raty zależą od tego w jakim sklepie kupisz np. w jednym sklepie maksymalny okres kredytowania 12 miesięcy a w innym 36 i wtedy ci wyliczają ratę do spłaty i decydujesz czy jesteś w stanie tyle spłacić.

P.S Ja na twoim miejscu nie porywałbym się na kwotę rzędu 5 tys zł :slight_smile:

W Provident nic nie trzeba. Wystarczy, że wiesz jak się nazywasz :stuck_out_tongue: Ale za to warunki kredytu są “korzystne inaczej”… Coś za coś.

Czasem wystarczy zaświadczenie z Urzędy Pracy o wysokości pobieranego zasiłku.

trzeba oddać 170% pożyczki :hahaha:

Pierwsze musisz sobie wyliczyć ile jesteś w stanie wydać miesięcznie na ratę, bo jeżeli np 120zł to będziesz spłącać około 4-5 lat przy kwocie 5000zł.

Dokładnie. Więc chyba pojechałeś trochę za ostro. Bezpieczniej będzie kupić jedną rzecz zamiast dwóch… Przynajmniej w razie jakiegoś potknięcia życiowego (czego nie życzę!) będzie mniej do spłacania.

Chyba, że mieszka z rodzicami i nie płaci za mieszkanie ale tego i tak nikt nie sprawdza, najważniejsze jest to co na papierze :slight_smile: Tak poza tym to sklep nie udziela kredytów tylko bank, z którym sklep ma podpisaną umowę, jeśli znasz nazwę banku to tam sprawdź być może mają jakiś kalkulator :slight_smile:

Pozdrawiam!