80g hdd

Mam pytanko, mam dysk 80G (Win XP) mam C,D,E partycje i chcialbym przenies z C na D folder PROGRAM FILES.Czy jak go przeniose to nie bedzie problemow z programami?, i jak go przenies najbezpieczniej.

Za pomoc z gory dzienkuje

Jeśli go przeniesiesz wiele programów może przestać działać, w tym co najgorsze: sterowniki i możliwy całkowity wysyp systemu.

Zalecane pozostawienie na obecnej partycji.

nie przenus. mój kumpel przeniusł i system sie nie chciał mu właczyc.

Wlasnie tego sie obawialem! !!

ale nikt ci nie zabroni na dysku D utworzyć folderu “Program Files” i tam instalować aplikacje, będą działać na pewno poprawnie. Dodatkowa zaleta, to miejsce na partycji systemowej ubywa wolniej :wink:

Właściwie to nie powinieneś są programy które automatycznie instalują się na dysk systemowy jeżeli przeniesiesz je to się pogubią (linkują się i chyba nawet system ci nie pozwoli).

Przy instalacji programów masz pytanie gdzie ma zainstalować!

Ale niektóre poprostu zapytają o ścieżkę dostępu po przeniesieniu do katalogu to wtedy po wskazujesz im katalog do którego przeniosłeś. Jeżeli nie będzie działał skopiuj go ponownie

Spróbuj zrobić tak :

Przenieś katalog z zainstalowanym programem z c:\PF do nowego d:\PF, i kliknij na ikonę startową jeżeli się spyta podaj nową ścieżkę, jak będzie grało postępuj tak dalej pojedynczo.

Dzienki wszystkim za pomoc !!

Złączono Posta : 16.07.2006 (Nie) 13:08

Mysle ze teraz mowe programy bede poprostu instalowal w D:\program files,a te z C juz tam zostawie no nie :smiley:

Na przyszłość - myślę że warto dysk C pozostawiać samemu Windowsowi

a na programy i MOJE DOKUMENTY (!) przeznaczyć oddzielną partycję.

Wówczas w przypadku nagłej awarii nie musimy się martwić, że z powodu formatu stracimy dokumenty.

Dodatkowo część programów swoje ustawienia trzyma w folderze instalacyjnym - wówczas po formacie instalując program do tego samego folderu mamy go od razu skonfigurowany.

  1. W przypadku nagłej awarii :wink: systemu dokumenty są do odzyskania, w przypadku nagłej awarii HDD nawet sam FORMAT nam nie pomoże :slight_smile: jedynie specjalizowany serwis, więc w obu przypadkach “nie musimy się martwić” :slight_smile:

  2. Aplikacje domyślnie korzystają z folderu MOJE DOKUMENTY w folderach użytkowników znajdujących się na partycji systemowej, więc sobie i systemowi nieco zamieszasz przenosząc ten folder w inne miejsce.

  3. Co do ustawień w folderach instalacyjnych - jestem za.