8600gt a rozdzielczosc

W mojej gf8600gt PALIT moge ustawic rozdzielczosc max do 1280x1024, a nie wyzej. W gazetach zobaczylem w porownaniach kart graf, ze testuja tam rozdzielczosc np. 1600x1200. W grze urban terror probowalem z taka rozdzialka, ale wtedy gra nie dziala.(na gf4 w starym kompie dziala ta rozdzielczosc)

Probowalem na xp i viscie, sterowniki najnowsze. Co na to poradzic?

A jaki masz monitor, stawiam że monitor ma maksymalną rozdzielczość 1280x1024 tak jak u mnie mam 8800GT a też mam 1280x1024 max a to od monitora :smiley: .

Tak jak kolega up to zależy od monitora. Też mam 1280x1024 :stuck_out_tongue: ale czasami w grach da radę podciągnąć :slight_smile:

No mam taki monitor, i oczywiscie bede grac w 1280, ale nie instalowalem zadnych sterow od niego, wiec chce po prostu przekroczyc magiczna bariere 1280

Raczej nie da rady, nie potrzeba żadnych sterów do monitora, maksymalna rozdzielczość jest automatycznie wykrywana, jeżeli jakoś da rade to monitor ci na pewno wywali “out of range” czy jakoś tako :smiley: .

Heh to sprawdze na starym crt jak mi sie bedzie chcialo :-S

Chociaz troche mnie zastanawia dlaczego urt mi nie dziala po ustawieniu na wyzsza rozdzielczosc

Ani w CRT ani w LCD nie wyciśniesz więcej pixeli niż ma. Jeżeli monitor ma max 1280 to więcej nie dasz. A jak gra pozwala to właśnie potem dzieją się takie cyrki, że nie chodzi. Ta karta ma chyba max rozdzielczość 2560 x 1600 a do tego to już chyba monitor 28" trzeba.

Na crt gf4 wyciska mi 1600, po wakacjach bede mial crt spowrotem to sprawdze. Btw mam monitor podloczony przez przelotke do analogowego D-SUB (nie cyfrowego DVI) troche mnie dziwi ze przez stare wejscie jeszcze z przelotka potrafi wykryc rozdzielczosc nominalna monitora