8600gt czy 7900gs?

Witam, co jest waszym zdaniem lepsze? Być może, ale to niewielkie szanse… miałbym możliwość zamiany tych kart? która karta jest lepsza?

gph.benchmark.pl

X1950 lub GF7950.

generalnie lepszy od 8600GT jest 7900GS. Tylko jest kwestia za ile byłby ten 7900GS bo za ok. 350 zł masz 8800GS/9600GSO? które zjada 7900GS bez popijki.

On nie mówi, że chce kupić tylko wymienić. Bez dwóch zdań w 90% gier lepszy jest 7900GS nawet od 8600GTS, więc wybór jest oczywisty ;]

No i niestety nici z wymiany :expressionless: :evil: , trudno ale niedawno myślałem żeby może podkręcić swojego, oczywiście po dokupieniu Acutace na niego, co wy na to? możliwe że bym dorównał wydajnością 8600gts?

Jeśli miałbyś Palit Sonic+ to pewnie dałoby radę, ale z Gigabyte może być ciężko :frowning:

7900GS jest słabszy od 8600GT

8600GT można lekko podkręcić na 8600GTS-a

CO? 7900GS jest szybszy, ta krata dorównuje radeonowi x1950 pro (który i tak jest szybszy nawet o ok. 20%)8600GT można bez problemu podkręcić na GTS, pod warunkiem, że nie ma się karty z chłodzeniem pasywnym (które uwielbia Gigabyte)

a dało by rady z asusem M2N-E

Złącze pci-e, więc dało by rady, tylko po co? Lepiej w tej cenie GF 9600GT lub chociaż 8800GS, przy czym lepiej to pierwsze.

A lepszy waszym zdaniem, był by dodatkowy(3-ci już w mojej budzie) wiatrak, wdmuchujący zimne powietrze z przodu, czy wiatrak na karcie graficznej przypięty (Wiatrak na niej po to oczywiście, gdybym miał zamiar ją kręcić)? A może lepiej by kupić dwa Acutake’i, jeden z przodu drugi na karcie :stuck_out_tongue: ? Wtedy już byłby niezły przewiew… Jeden z przodu wdmuchujący, jeden na karcie, od zasilacza, oczywiście na procesorze, jeden od nowości z tyłu, oraz drugi z tyłu Arctic Cooling :P. Aha i czy te Acutake’i naprawdę są takie ciche, jak twierdzicie?

Ostatnie durne pytanie czy lepszy jest 8600gt czy 7600gs/gt ?

pokaż mi test w której grze przegrywa 8600gt z 7900gs, przerabiałem ten temat jak kupowałem swoją grafe, w nowszych zdecydownie lepszy jest 8600gt, w starszych karty są równe, 8600gt można nieźle podkręcić i do tego jeszcze ma lepsze stery więc o co wam chodzi to nie wiem ale 8600gt z 7900gs i radeonem x1950pro są porównywalne te karty

Ty faktycznie…: http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=35675 Ten test to jest jakaś walona mozaika, co test, to kto inny zwycięża.

ja dziękuje pcformatowi zobacz sobie na egieldzie, w starszych grach wygrywa 7900gs bo ma jednostki vertex shaders a w nowszych np. Test Drive Unlimited wygrywa już 8600gt bo ma już szadery innej technologi o to mi chodzi o nic więcej, a po za tym jak ktoś ma 8600gt i mu się popsuje to podobno wymieniają na 9600gt ale to tylko plotka ale swego czasu było głośno o tym na pcformacie

ściema, nvidia ma zawalone magazyny 1,5 miliona 8600GT

z tych obydwu co podaliście to lepiej HD 3650 :clever:

A odpowie ktoś na moje pytania… proszę uprzejmie. 8)

tak odpowiadam na twoje pytanie bierz 8600GT

Ale ja już posiadam 8600gt! Rafał :P. Chyba nie doczytałeś wszystkich postów. Ale spoko przynajmniej wiem już, że jest lepsza od 7900gs :slight_smile: , na którego i tak możliwość wymiany straciłem. Ale mi chodzi o te moje pytania!

acutake podobno sobie nie radzą jak są w poziomie…

ale ogólnie to acutake są ciche i dobre :wink: