8800 GT + PhysX

Żeby się za bardzo nie rozpisywać:

Nie mogę włączyć opcji PhysX dla mojej karty GF 8800 GT. Próbowałem starszych i aktualnych sterowników. W samych ustawieniach wygląda to tak:

r73l83.jpg

Czyli tak jakby moja karta nie tego nie obsługiwała. Dzisiaj zainstalowałem najnowszą wersje 9.09.0010, ale niestety dalej to samo.

System operacyjny to Vista 32.

8800 GT na pewno wspiera PhysX

W takim razie wejdź poprzez Panel sterowania Nvidia (włączasz go klikając prawym przyciskiem myszy na pulpit).

Następnie klikasz na Ustaw konfiguracje przyspieszania efektów (PhysX), zaznaczasz włączone i masz.

Wspiera… ze strony CPU. Za obsługę PhysX odpowiada oprogramowanie PhysX instalowane wraz z niektórymi grami. Jeżeli dana gra się uruchomi - znaczy, że wszystko działa jak należy.

no to bardzo mi pomogłeś, bo nie byłem tego świadom…

niestety nie mam takiej opcji w tym panelu:

6p7n68.jpg

Po próbie wejścia w “zarządzanie ustawieniami 3D” cały panel się zawiesza i trzeba wyłączyć go “ręcznie”…

ta opcja w panelu PhysX powinna być do włączenia, a ona jest nieaktywna. czy gra będzie to obsługiwać to już inna bajka.

Pobierz nvidia drivers-następnie rozpakuj ten plik pobrany programem typu 7-zip i potem w tym folderze wypakowanym uruchom physx 8.10.3 czy jakos tak-zainstaluje ale wczesniej odinstaluj swój physx jaki masz w dodaj/usuń.jak zainstalujesz nowy physx to zainstaluj sterownik do nvidia ale w taki sposob że wchodzisz w menedżer urządzeń i tam przy karcie graficznej klikasz aktualizuj sterownik i wybierasz rozpakowany katralog sterownika nvidia-zainstaluje oczywiscie odinstaluj najpierw stery nvidii i physx jakie masz i uruchom ponownie komputer-dopiero potem zrób jak piszę.Powinno działać na 100%

śmiesznie wyszło, bo widocznie ubzdurałem sobie, że zainstalowałem nowe stery…wczoraj je ściągnąłem ale zapomniałem zainstalować…

po instalacji wszystko działa dobrze, panel się nie zawiesza, a po wejściu w ustawienia PhysX od razu przerzuca do Panelu nVidia.

Dzięki za pomoc.

Są 3 opcje

  1. Jedna karta Nvidia ustawiamy w panelu sterowania Nvidia physx na on i zastosuj.

W tej opcji karta się czasem dławi i zawiesza (szczególnie przy serii 8xxx i 9xxx).

  1. Gdy mamy 2 karty Nvidia (najlepiej jedną słabszą drugą mocniejszą) minimum GF 8400 GS choc nvidia zaleca 8600 GT

Ja mam tak jak na obrazku 8800 GTX to główna karta, a 8400GS kupiona specjalnie do PHYSX (allegro 90zł)

physx.jpg

Najlepsza opcja wg Nvidii.

  1. Gdy mamy 2 karty np silniejszą ATI (bo tańsza)

i słabszą Nvidia, to możemy ustawić Nvidię aby robiła tylko PHYSX,

UWAGA! Nie działa ze wszystkimi sterwnikami bo przez jakiś czas nvidia blokowała karty ATI w takim duecie, ostatnio się z tego wycofali i znowu można tak ustawiać.

Dobra ekonomiczna wersja.