8800 GT + PhysX

(Pubfifa Eu) #1

Żeby się za bardzo nie rozpisywać:

Nie mogę włączyć opcji PhysX dla mojej karty GF 8800 GT. Próbowałem starszych i aktualnych sterowników. W samych ustawieniach wygląda to tak:

r73l83.jpg

Czyli tak jakby moja karta nie tego nie obsługiwała. Dzisiaj zainstalowałem najnowszą wersje 9.09.0010, ale niestety dalej to samo.

System operacyjny to Vista 32.

(niezDarek) #2

8800 GT na pewno wspiera PhysX

(Piotr754) #3

W takim razie wejdź poprzez Panel sterowania Nvidia (włączasz go klikając prawym przyciskiem myszy na pulpit).

Następnie klikasz na Ustaw konfiguracje przyspieszania efektów (PhysX), zaznaczasz włączone i masz.

(Norbertkrajewski) #4

Wspiera… ze strony CPU. Za obsługę PhysX odpowiada oprogramowanie PhysX instalowane wraz z niektórymi grami. Jeżeli dana gra się uruchomi - znaczy, że wszystko działa jak należy.

(Pubfifa Eu) #5

no to bardzo mi pomogłeś, bo nie byłem tego świadom…

niestety nie mam takiej opcji w tym panelu:

6p7n68.jpg

Po próbie wejścia w “zarządzanie ustawieniami 3D” cały panel się zawiesza i trzeba wyłączyć go “ręcznie”…

ta opcja w panelu PhysX powinna być do włączenia, a ona jest nieaktywna. czy gra będzie to obsługiwać to już inna bajka.

(suchmen) #6

Pobierz nvidia drivers-następnie rozpakuj ten plik pobrany programem typu 7-zip i potem w tym folderze wypakowanym uruchom physx 8.10.3 czy jakos tak-zainstaluje ale wczesniej odinstaluj swój physx jaki masz w dodaj/usuń.jak zainstalujesz nowy physx to zainstaluj sterownik do nvidia ale w taki sposob że wchodzisz w menedżer urządzeń i tam przy karcie graficznej klikasz aktualizuj sterownik i wybierasz rozpakowany katralog sterownika nvidia-zainstaluje oczywiscie odinstaluj najpierw stery nvidii i physx jakie masz i uruchom ponownie komputer-dopiero potem zrób jak piszę.Powinno działać na 100%

(Pubfifa Eu) #7

śmiesznie wyszło, bo widocznie ubzdurałem sobie, że zainstalowałem nowe stery…wczoraj je ściągnąłem ale zapomniałem zainstalować…

po instalacji wszystko działa dobrze, panel się nie zawiesza, a po wejściu w ustawienia PhysX od razu przerzuca do Panelu nVidia.

Dzięki za pomoc.

(Polx) #8

Są 3 opcje

1. Jedna karta Nvidia ustawiamy w panelu sterowania Nvidia physx na on i zastosuj.

W tej opcji karta się czasem dławi i zawiesza (szczególnie przy serii 8xxx i 9xxx).

1. Gdy mamy 2 karty Nvidia (najlepiej jedną słabszą drugą mocniejszą) minimum GF 8400 GS choc nvidia zaleca 8600 GT

Ja mam tak jak na obrazku 8800 GTX to główna karta, a 8400GS kupiona specjalnie do PHYSX (allegro 90zł)

physx.jpg

Najlepsza opcja wg Nvidii.

1. Gdy mamy 2 karty np silniejszą ATI (bo tańsza)

i słabszą Nvidia, to możemy ustawić Nvidię aby robiła tylko PHYSX,

UWAGA! Nie działa ze wszystkimi sterwnikami bo przez jakiś czas nvidia blokowała karty ATI w takim duecie, ostatnio się z tego wycofali i znowu można tak ustawiać.

Dobra ekonomiczna wersja.