8800 Ultra vs.HD3870 X2

(Kambor4) #1

Witam.Chciałbym was się zapytać która karta graficzna jest lepsza?Geforce 8800 Ultra czy Radeon HD3870 X2

Pozdrawiam K Jocz-Borowski

(P Slesinski) #2

Ja bym brał HD3870X2 bo jest mniej prądożerny a wydajność obu kart jest podobna.Pozdrawiam.

(Micoud81) #3

tylko, że ATI do swoich kart graficznych nie udostępnia dobrze dopracowanych sterowników, dzięki czemu radeony nie mogą rozwinąć skrzydeł :confused:

dlatego wybrałbym GF 8800GT

(maladus) #4

już podobno są stery do ATI 8.3 ale na 100% nie jestem pewien zresztą kiedyś zrobią na pewno a tak pozatym już wole kupić 2x 8800gt niż tego radka czy ultra lepiej na tym wyjedziesz

(Sk91) #5

Tutaj sterowniki nie mają nic do rzeczy, te karty są źle zrobione… co chwile wychodza jakies nowe sterowniki i nic nie daja… wydaje mi sie że 8.3 nic nie zmienią… nie wziąłbym żadnej z tych kart ponieważ 8800GTS 512MB, po podkreceniu jest jak ultra, kosztuje 1000zł. Jesli chodzi o HD3870X2 to nie pograsz sobie w 40% gier…

(Rastko1) #6

Według mnie powinien brać radeona x2 8.3 według zapowiedzi dają niezłego kopa radeonom tylko zostało nam czekać na testy myślę że lepiej brać radeona bo z czasem dopracują stery tak jak dopracowali już dawno do serii 2900XT i już nie robi żadnych problemów

(Kambor4) #7

Dziękuję wam za odpowiedzi.

Temat zamknięty.

(Mariosti*) #8

dużo lepiej brać radeona x2 niż 8800gt w sli, te pierwsze lepiej się skalują dzięki czemu mimo iż 1vs1 radki są słabsze to już 2vs2 nie ma zwycięzcy pod kątem wydajności, ale za to radki biorą dużo mniej prądu w takim porównaniu.

A sterowniki niedopracowane to były 7.9-11 i 8.1. Nie używajcie tego argumentu jak katarynki jeśli nie macie podstaw…