8800GT problem, zasilacz nie wyrabia?

Witam

Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem 8800GT, karta ogólnie swietnie się sprawuje jednak jest jedno ale, w niektórych grach poprostu się zawiesza, jest to o tyle dziwne, że dzwięk wciąż jest odtwarzany, hdd pracuje tylko obraz się zawiesza po czym monitor przechodzi w stan uśpienia.

Problem występuje w grach Crysis oraz Gears of War, sytuacja była by jasna gdyby nie fakt, że Wiedzmin, Hellgate London, Pro Street, Colin Dirt, World in conflict działają bez zarzutu, co więcej 3D mark 06 (1600x1200 8xaa) zapuszcozny na 40 minut także nie zawiesza systemu.

Problem występuje zarówno na sterwnikach 169.02 i 169.04.

Dziś podłaczyłem mocniejszy zasilacz (ten sam który mam w opisie lecz 450W) myślalem, że to rozwiąże problem lecz gears of war także sie wysypał, być może te zasilacze sa za słabe, mają dośc słabe linie 12V, 14 i 15 A?

Zwracam się więc z pytaniem czy wymiana zasilacza na mocniejszy (np ta sama moc lecz np 2 linie 12V po 18A) rozwiąże problem, czy może być to wina sterwników?

Pozdrawiam

kręciłeś coś ?? najnowsze sterowniki zainstalowane ??

Karta pracuje na domyślnych zegarach 650/1900, więcej nie kręcona.

Sterowniki najnowsze oficjalne 169.02 oraz najnowsze bety 169.04; na obu wersjach problem występuje.

domyślne to są 600/1800 dla GT.

http://www.nvidia.com/page/geforce8.html

zainstaluj atitool -> zmniejsz takty do standardowych i przetestuj w tych grach.

On jej nie kręcił, ona jest podkręcona przez Evga na 650/1900

[Klik](http://www.pcprojekt.pl/?/p katalog_produktow/id_gl 9/id_produktu 2338/ EVGA_GeForce_8800GT_SuperClocked_512MB_PCI_E_256_bit_/)

Zgadza się.

Ale zorbilem tak jak radził technik_elektro , na obniżonych zegarach karta przechodzi spokojnie 10 minutowy nvidia stabilty test na którym na domyslnych zegarach wysypywała się po paru sekundach.

Tak więc w czym problem, karta raczej nie jest przetaktowana, 8800GT z tego co mi wiadomo spokojnię kręcą sie do 700Mhz+; sterowniki? czy może jednak zasilacz nie wytrzymuje podkreconego 8800GT?

to znak że karta jest przetaktowana lub przegrzewa się (z tego wniosek iż gry są bardzo wymagające).

patrz wyżej, możesz spróbować z zasilaczem Amacrox ax450-pnf.

Trochę mnie to dziwi, ponieważ grafika zawiesza sie w gears of war który nie ma aż takich duzych wymagań a 3Dmark06 bądż pro street potrafią spokojnie działać przez ponad godzinę? Karta ma w stresie 76 stopni, jak na serie 8800 to sredni wynik.

Wystarczy? nawet przy mocno podkreconym 8800? czy może lepiej kupić coś mocniejszego?

Amacrox frei erde 550W lub Enermax Liberty 500W - mocniejsze.

trochę praktyki OC byś miał to nie pisałbyś takich stwierdzeń :P. nie wysypywanie się 3dMarka nie zawsze przekłada się na stabilność w grach.

na czas testów zdejmij boki obudowy.

hehe, dlatego też podałem Pro Streeta, który jest bardzo wymagajacy :wink:

btw każdy “poradnik” OC opiera się o 3Dmarka :stuck_out_tongue:

Mam na oku Seasonica S12-500, warto?

W sumie warto :slight_smile:

Corsair VX 550

Po paru testach karta okazuje się pracować stabilnie na zegarach 720 dla rdzenia i 1800 pamięci, po zwiększeniu traktowania pamięci problem powraca. Widać, że jest to wina właśnie pamięci. Dodam jeszcze że przy tych taktowaniach napięcie na lini 12V spada do 11.90V przy uruchamianiu aplikacji 3D.

Stąd pytanie, czy jest sens wymiany zasilacza, czy istnieje prawdopodobieństwo że rozwiąże to całkowicie problem? czy poprostu trafiła mi się wadliwa sztuka?

A czym mierzysz to napięcie?

Bardzo możliwe, skoro na niższych zegarach działa tak jak powinno. Wysyłaj kartę na gwarancji i po problemie.

Wg mnie to może być problem sterowników… W przyszłej wersji ram może się już przetaktowywać bez problemu, albo w starszej :slight_smile:

Gwarancję powinni ci to uznać bo fabrycznie winny ramy lecieć na 1900mhz jak to wcześniej napisałeś.

Mierze everestem bądź ntune, wiem że do tych czujników trzeba podchodzić z dystansem, jednak jakiś spadek odnotowują.

Nie bardzo uśmiecha mi się wysyłanie grafy na gwarancje, 2 tygodnie bez blaszaka na moim kierunku studiów zapewne zaowocuje dluższa sesją :stuck_out_tongue:

Też miałem taką nadzieje, przedtem miałem 8600GE, także fabrycznie przetaktowana, sypala artefaktami w niektórych grach ale do czasu, wyszły nowe sterowniki i już nigdy nie było problemów.

Dziś pojawiły sie nowe bety 169.09, wgrałem ale dalej to samo niestety.