8800GTS 640MB - problem

na koniec pozostaje przeinstalować jeszcze system.

System jest całkiem świeży… nie całe 4 tyg :? Stawiany 2 razy…

Jeśli ruszy to wrócę dziękować… :piwo: jeśli nie ruszy to wrócę na burzę mózgów.

Anyway - wielki dzięki!! :smiley:

Jaką ma temperaturę karta graficzna w czasie grania albo testowania 3dmarkiem? Jest na gwarancji?

Złączono Posta : 25.08.2007 (Sob) 2:25

Czy taki problem był od nowości? Jeśli tak to sprawdź czy karta graficzna dobrze siedzi w slocie pciex w płycie głównej i jak ktoś już napisał sprawdź czy wszystkie dodatkowe złącza zasilania na karcie graficznej są podłączone do zasilacza.

Jestem właśnie po zabawch z pamięciami… Memtest niczego nie wykrył. Więc za radą Turkissh-a wyjałem 1 kość. Memtest nie wykrył błędów, a na 3DMarku złapałem wynik pod 8000 pkt - czyli o niebo lepiej niż było. Odpaliłem BF2142 - gralem przez jakiś czas - zero BS, zwiech etc…

Wsadziłem drugą kość - komp nawet nie wstał… więc coś mi się wydaje, że jedna z kości jest walnięta…

I teraz moje pyt: skoro na jednej kości komp nawet nie wstał to dlaczego jak sa obie wsadzone to widzi 2GB ramu??

Ps.: Po samej zmianie sterów nic się nie poprawiło… Obecnie latam na 162.18 Nvidi.

Pozdr Grande

więc włóż dwie kości ale żeby nie szły w dualu… pobaw się timingami lekko zwiększ napięcie na ramach i pyt jakiej firmy te ramy??

i tu pewnie jest problem. powinna wstać.

to normalne.

spróbuj jeszcze przetestować kość u kogoś.

Wczoraj pobawiłem się jeszcze pamięciami… na tej walniętej kości komp się w końcu podniósł… Memtest nie wykazał żadnych błędów, coś koło godziny testowania. Ale jak tylko odpaliłem 3DMarka06 to zwiecha za zwiechą i co chwila bluescreen. Jak podmieniłem kości wszytko śmiga normalnie…

Wydaje mi się, że to było przyczyną wszelakiego zła… :wink:

a próbowałeś wkładać kości w inne sloty:?

np. tak, żeby niedziałały w dual`u :?

Juniorek - a co to za różnica… przecież jeśli w tym samym slocie jedna kość trybi normalnie a druga prawie wcale to nie wina slotów…

Wszystkiemu winne są sterowniki nvidii. W prawdzie mam inną karte (GeForce 8600GT) to też mam takie problemy i nie moge ich sie pozbyć.

żaden z tych sterowników nie posiada podpisu microsoft co do zgodności z systemem WinXP. To pewnie dlatego tak jest. :-x

To Jet Wina Walniętej Kości ram na 100%

I znów pojawił się ten sam problem… Zwiecha w Lost Planet i z-loopowany dzwięk. Już po powoli ręce opadają…

Temperatura GPU w stanie spoczynku to około 56 st. Jak odpaliłem 3DMarka06 i zrobiłem jeden test to podskoczyła do 65 st (przy otwartej bocznej ściance obudowy).

W sieci nie znalazłem info o temp pracy 8800GTS ale widziałem, że ludziki mają po 46st w IDLE.

Ps. Co do sterowników to 162… są podpisane przez MS. Chyba postawię 163 BETA i powalczę.

Pozdr

Grande