8800GTS czy 9800GTX?

A już wiadomo jakie miej więcej parametry będą mieć GT200 i R700 ?

A jesli krecil nie bede to co brac 8800 GTS czy 9800GTX i na ktorej sobie pogram dluzej w wychodzace tytuly.

Ja wybrał bym 8800GTS, podobno 9800GTX jest i tak wolniejsza, cena dość dużo większa, a więc nie ma się nad czym zastanawiać. Pograsz na pewno we wszystkie gierki :stuck_out_tongue:

To wezme tańsza. Obyś miał racje :stuck_out_tongue: A po o/c GTS lepiej daje rade niż GTX??

Tak.

gt200 jeszcze nie wiadomo, a r700 prawdopodobnie takie

1_long_15845.gif

Z wcześniejszych zapowiedzi i z tego “przecieku” do którego link był wyżej podany można się domyślać że mają 96sp, 2x więcej tmu niż 3870, ddr5, 1 miliard tranzystorów no i kto wie, może odziedziczył 512 bitowy kontroler pamięci po 2900… A i jeszcze jakieś optymalizacje sp’ków tak aby zawsze przynajmniej 2 podjednostki były wykorzystywane w każdym takcie…

Co do gt200 to wiadomo tyle że nvidia przesunęła jej premiere o ponad pół roku wstecz po wieściach na temat 4870 :slight_smile:

To jeszcze raz ja. Sprzedawca w klepie powiedzial mi ze jesli nie bede krecil 9800gtx bedzie lepszym rozwiazaniem a nizeli 8800gts. Czekam na wasze sugestie. Roznica cenowa to 120zl

Jakbyś nie chciał usilnie wziąść 9800GTX nie zadawałbyś tyle pytań prowadzących cały czas do tego aż ktoś ci napisze żebys w końcu wziął tego 9800GTX, z resztą odp. już nawet dostałeś. A 120 zeta płacić za kapkę różnicy, której zapewne i tak nie odczujesz to już lepiej sobie odłóż tą kasę bo za 2 miechy będziesz znów zakładał topic i pytał się czy brać nowe Radki czy 9800GTX do SLi albo coś w tym stylu.

8800GTS.

najlepiej sie wstrzymaj jeszcze z 3tygodnie, wtedy wyjda pewnie sensowne testy radkow i zobaczysz czy warto jeszcze czekac

Nie, ma mieć 256 bit, poza tym wszystko się zgadza. Ale za to taktowanie pamięci P-O-W-A-L-A. Najpierw miało być 3,6GHz efektywnie, ale troszkę zjechali i po ostatnim wycieku i teście podanym przez Mati_90 troszkę zwolnili od “tylko” 3,4 GHz. Poza tym R700 jest dwurdzeniowy, jednordzeniowym układem ma być RV770 (przynajmniej takie doszły mnie słuchy :smiley: ).