8800GTS -> GTX - czy to dobry pomysł?

Witam :slight_smile:

Posiadam kartę Gainward 8800GTS z 320mb pamięci. Przeglądając allegro natrafiłem na 8800GTX. Kosztowała ona ok. 300zł. Wydaje mi się że za te pieniądze to całkiem dobra karta. Przejżałem kilka testów i gtx jest znacząco szybszy od mojej obecnej karty. I tu pojawia się pytanie czy warto się przesiądac. Rozdzielczość w jakiej gram to 1024x768 (15" niestety). W niedalekiej przyszłości planuje zakup 19".

Proszę Was o radę co zrobić w tej sytuacji- będzie to dobry krok/wybór?

P.S. Zwróćcie również uwagę na cenę karty.

Dopłać 100 zł i bierz HD4850. A nawet mniej: http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=15387

Podaj moc i markę zasilacza.

Zasilacz to Colorsit 480W. Podana przez Ciebie karta graficzna ma mniej ramu i mniejszą szyne pamięci. Czy oby napewno jest lepsza ?

Edit:

Pomysł ze zmianą grafiki narodził się w chwili kiedy nie mogłem ustawić wszystkiego na max. w grze GTA4. Jak się można domyślić zmieniam grafikę dla IV. Gram głównie w FPS’y.

Jeśli zmieniasz kartę pod GTA to 8800GTX ci nie wystarczy.

Do GTA 4 podstawą jest silny 4 rdzeniowy procesor, w drugiej kolejności karta graficzna z min. 1 GB pamięci. Tak więc nie opłaca sie brać nic słabszego niż HD4850 z 1GB pamięci.

Procesor to Intel Core 2 Quad Q6600. Mogę go podkręcić. Jeden “giga” pamięci to minimum do GTA4 aby chodziło płynnie ?

  1. GTA IV jako jedna z nielicznych gier w pełni wykorzystuje 4 rdzenie.

  2. Dla rozdzielczości 1280x1024 w zupełności wystarcza karta z 512MB na pokładzie. Do wyższych z 1GB.

  3. Mając 1GB GDDR można w GTA IV ustawić wszystko na max. za wyjątkiem zakresu widoczności (do tego gra wymaga 1.5 - 2 GB pamięci na karcie graficznej - taką pojemnością dysponuje GTX 295 oraz specjalna wersja GTX 260). Istnieje metoda, aby GTA IV pochłaniało zamiast tego RAM (co umożliwia ustawienie większego zakresu widoczności).

Rozsądna karta do GTA IV to GTX260 core216 (0.55nm) z 896MB DDR3 (tej wersji z 1792MB ni czorta nie bierz).

Tak, od 8800GTX jest lepsza, ale do płynnego grania w GTA IV nie starczy.

Dzięki za info . Po dłuższym przemyśleniu zdecydowałem się na GTX260. Ale muszę jeszcze trochę kasy doskładać :slight_smile: A jaka jest różnica między core216 a zwykłą?

GTX 260 występuje w trzech wariantach:

  1. GTX 260 (0.65nm)

  2. GTX 260 core216 (0.65nm)

  3. GTX 260 core216 (0.55nm)

Różnią się liczbą jednostek cieniujących, liczbą jednostek filtrowania/adresowania tekstur, a także procesem technologicznym (TDP, temperatura).

Polecam wariant nr. 3 - GTX 260 core216 (0.55nm) od Palita (edycja Sonic) albo Gainwarda (edycja GoldenSample) można zakupić za ~625zł (a cena poleci jeszcze w dół).

EDIT: A jeśli chcesz coś od ATI to w podobnej cenie masz Radeona HD4870 z GDDR5 i szyną 256bit (GTX260 ma GDDR3 i 448bit). Obie karcioszki są zbliżone wydajnościowo.

Najpierw to proponuje zmienić zasilacz;] przynajmniej coś takiego http://allegro.pl/item711287924_zasilac … paski.html. Na tym co masz teraz bałbym się wkładać nową grafikę szczególnie ze masz Quada.

No tak, jak to mogło umknąć mojej uwadze. ColorSit jest na czarnej liście, zmień najpierw zasilacz.

A może cos z odpinanymi kablami ? Np. OCZ ModXStream 600W ?

Modularne zasilacze są w porządku. Odpinane kable podnoszą wrażenia estetyczne, a także nie hamują przepływu powietrza w obudowie. OCZ ModXStream albo Corsair z serii HXEU.