8GB ramu w laptopie?

Co sądzicie o modelu A300D-158 ?

Napisane jest, że ma możliwośc wsadzenia 8GB ramu (800MHz) to normalnie luksus :lol:

Tylko teraz pytanie ile to ma gniazd na ram?

1.) 4x2GB ?

2.) 2X4GB ?

Jeżeli 1.) to niema problemu bo można dokupić 2 kości i ok

Jeżeli 2.) to gdzie można kupić kości ramu o pojemności 4GB?

http://allegro.pl/item424692593_pamiec_ … html#photo

Z tego co wiem każdy laptop ma tylko 2 gniazda.

Swoją drogą… ma co komu 8GB RAMu na dzień dzisiejszy? :stuck_out_tongue:

na dzień dzisiejszy to raczej nie zbyt ale jutro…

Na dzisiejsze czasy 8GB RAM to przesada, można policzyć na palcach jednej ręki programy które zaadresują tyle pamięci, poza tym musisz posiadać system 64 bitowy oraz programy napisane na 64 bity tylko w tedy wykorzystasz więcej jak 3 GB RAM.

i nie wiadomo czy laptop doczeka czasów gdy te 8 gb będzie naprawdę wykorzystywane i konieczne. Na tę chwilę rozszerzenie do 4gb ramu w zupełności wystarcza

Nie zapomnij, że system Windows ma ograniczenia dotyczące maksymalnej ilość RAM. XP ma problemy z przeczytaniem więcej niż 3GB (choć powinno bez problemy czytać 4) LINIK

Wypada najpierw poczytać cały temat…

Windows 32bit obsługuje do 3,25GB RAMu ponieważ jest to wina starej konstrukcji system, natomiast 64bit obsłuje 2 do 128 potęgi bajtów, czyli baaardzo dużo.

co do systemu 32 bitowego to zakres widzianej pamięci przez system wacha się od 3GB do 3,5GB wszystko zależne również prawdopodobnie od pamięci i płyty głównej ponieważ ja mając 4GB ramu w Windows XP Professional mam fizycznie dostępne równe 3,5GB ramu na których mogę pracować wiec to jest raczej granica 32 bitów a nie 3,25 GB .

Systemy 32bit obsługuje max 4gb RAM wszystkiej pamięci w komputerze, czyli RAM, pamięć karty graficznej, czyli jeśli posiadasz 4GB RAM i np. 512 na grafice to system będzie pokazywał że ma do dyspozycji 3,5GB RAM

Mam 4Gb ramu a karta graficzna ma swojej pamięci 128 MB i jak to wyjaśnić :slight_smile: jak widzę 3,5 GB ? 3,25 + 0,128 = 3,378 więc gdzie reszta ? A tak po za tym to od kiedy pamięci k.graficznej jest ramem komputer ? Ja uważam że to zależy od płyty głównej i rodzaju pamięci na moim Gigabyte i pamięci A-data mam 3,5 gb ramu dostępnego a kolega na a foxconie widzi tylko 3 GB(przy 4GB) a ma goodramy więc teoria trochę nagięta z tą grafiką :stuck_out_tongue: zwłaszcza że ja mam kartę 128MB a on 512MB .

To zależy ile jest podłączonych urządzeń do mostka oprócz pamięci, im więcej tym będzie mniej pamięci widział. Zależy też o chipsetu na płycie, im jest nowszy tym mniej powinien widzieć RAMu ponieważ ma wtedy bardzo dużą ilość dostępnych gniazd.