9 osób zatrzymanych za tłumaczenia filmów w Internecie

sphinx to ze ty nie miales nigdy stycznosci z filmami divix/avi oraz mp3 no i z serwisami takimi jak napisy.org to nie znaczy ze kilka milionów mlodych internautów jest takich jak ty. Powiem wiecej, tacy doskonali jak ty to wyjątki ! Jesteś jeden na milion sphinx, krzyształowy do samych kości, wzór posiadacza pc według RIAA :!:

Działania policji ( nie wiem czy odgówrnie zlecone czy wychodzace z samej policji) na taką skalę jak teraz są bezdennie glupie, ciemne, idiotyczne i nawet nie wiem jakich słów juz mam uzyc. Dziękuję, to jest moje zdanie jak i zapewne wiekszosci internautów. A to ze takie jest prawo (co tez jest dyskusyjne) to nie znaczy ze trzeba je egzekwowac jak ślepe świnie, wbrew interesom wlasnej duzej grupy narodu a nie kolidujace z inną.

a dlaczego nie mialbym popierac tego ze policja wykonuje swoja prace?

tylko ze gdyby tej akcji nie przeprowadzono to i tak nie przybyloby od tego ani jedno przescieradlo w szpitalu

moment chcesz powiedziec ze to tylko w polsce sciga sie za lamanie praw autorskich? :o

nie kazdego stac na wszystko takie zycie

mnie tez nie stac na wszystko co chcialbym miec i co z tego?

ci zamozniejsi kupia sobie szafke na plyty i tez bedzie dobrze

Złączono Posta : 17.05.2007 (Czw) 16:19

a gdzie ja napisalem ze nie mialem?

co nie zmienia faktu ze w swietle obowiazujacego prawa rozpowszechnianie tresci objetych prawami autorskimi jest nielegalne i od tego jest policja by temu przeciwdzialac

To już filmów nawet nie można tłumaczyć :shock:

Szkoda że nie długo i spolszczeń do programów nie będzie. :roll:

Skandal :stuck_out_tongue:

Natura nie lubi próżni także w ciągu kilku tygodni powstanie nowa grupa polaków tłumacząca napisy tylko tym razem w Anglii albo w Irlandii lub może nawet w USA.

Założą serwer na Jamajce a nasza policja wtedy będzie g*** miała do tego :twisted:

WŁAŚNIE !!

Najlepiej powinni w Rosji zakładać. Rosjanie zawsze mieli więcej dumy i godnosci i nie są niczyimi pachołkami. :? RIAA dała kaskę na nowe kompy policjantom, Ballmer powiedział Dornowi ze Polska jest SUPER tylko ehh te piractwo to wiadomo trzeba sie popisać. :wink: Juz szabelka w dłon i hurra na piratów zeby Wielki Brat był zadowolony.

Oczywiscie to przesada i zarty ale np. Bush w wielu biedych panstwach apeluje o zmiejszenie piractwa. 8) A jesli sam bush to pomyslcie o lobbingu RIAA albo MS!

Ok ! koncze tą dyskusje bo jeszcze osta dostane :smiley: musze ochłonąć, dziękuje pa!

Z jednej strony dobrze, że zamykaja pirackie strony ale tak jak ten przypadek jak chce kupic serial Stargate który nie ma polskiej wersji językowej to jedynym wyjściem jest ściągnięcie napisów. Strona udostępnia tylko napisy a nie filmy i to jest niedorzeczne. To tak jak bym sobie spisał dialogi z jakiegos filmu i wstawił na swoja stronę.

Ok jeszcze jedno :wink: Dlaczego według niektorych z was to dobrze ze zamykają pirackie strony, ze polska walczy z piractwem?

Podajcie mi choc jeden sensowny argument ze jest do dobre dla Polaków.

Powtarzam, jeden sensowny argument a nie ze "to dobrze bo wykonuje swoje obowiazki, czy ze przestrzega “prawa”

Złączono Posta : 17.05.2007 (Czw) 16:42

bo ja porównałbym to do robienia kupek przez psy na trawnikach, niby bezprawne a 99% to robi (pozwala na to swoim pupilkom)

To jest kara za to że przez ponad 40 lat uczono nas rosyjskiego w szkołach, a nie angielskiego.

Bo jak to inaczej nazwać ??

Szwed czy Duńczyk poradzi sobie bez napisów bo jego kraj zadbał o jego edukację angielskiego.

W Polsce młodsze pokolenie też nie powinno mieć problemów chociaż nie jestem tego tak pewny.

Większość Polaków zostaje ukarana za brak znajomości języka angielskiego.

Czy ktoś pomyślał jaki to będzie miało wpływ na sprzedaż odtwarzaczy DVD ?? , zwłaszcza tych z DivX ??

Ile stracą przez to nasze polskie sklepy oraz chińscy producenci :smiley: a nie Wielki Brat który ma nas serdecznie w d*****, a polaków traktuje jak pachołków.

Zresztą nie tylko nas :stuck_out_tongue:

Śmiac mi sie chce z tej akcji,nawet sprawy sobie nie zdawałem że za tłuamczenie mozna w najgorszym przypadku za kraty trafic… :mrgreen:

I znowu te statystyki…trzeba podpic iż przestepczosc jest zwalczana…tylko szkoda ze ta co najmniej społeczeństywu szkodzi,a pozostali co zarabiaja na prochach i inne tego typu hasaja po ulicach. :mrgreen:

Polska=“Państwo Prawa”.

Szkoda nawet tej głupoty zwanej akcją komentowac. :mrgreen:

Brak słow na wyrażenie mądrych głow z góry.

Reprezentujesz typową psotawę twardogłowych komunistów z lat “zimnej wojny”. To, że prawo jest takie a nie inne nie znaczy, ze mamy potulnie jak baranki przytkaiwać główką - nawet robiąc wbrew sobie.

Niedawno jakby ktoś powiedizał, ze ci co tłumaczą napisy i je udostępniają będą ścigani tez mówiono “prszę, bądźmcie poważni” ;]

Jason X i inni uczestnicy tej “dyskusji”

Proponuję poczytać posty ze zrozumieniem, a później formułować charakterystyki czy sądy.

Proponuję też zapoznać się z podstawami funkcjonowania Państwa i roli społeczeństwa w jego kształtowaniu.

Jak na razie, widać, że niektórzy mają podstawowe braki w edukacji czy znajomości historii najnowszej.

Rozmawiałem już z wieloma osobami o odmiennych poglądach, jak na razie poziom tej “dyskusji”, argumentacji czy konstrukcji zdań jest na poziomie piaskownicy.

No tak, w końcu dotyczy drazliwego tematu piractwa. I jak zwykle ci co potępiają irracjonalne zachowania policji są “ble”, a ci co w duchu tego forum potępiają strony np. z napisami są “OK” ;]

Swoją drogą to policja wykazała się sporym refleksem :slight_smile: Napisy.org ile już istnieją? 4? 5 lat? Ufff. Jakie to szczęście, że tyle lat uczyłem się angislakiego, więc zamknięcie tej strony aż tak we mnie nie uderza :slight_smile:

http://napisy24.pl/search.php?

http://www.napistrefa.px.pl/search?q=Si … +napis%F3w

http://www.filmy.obywatel.pl/napisy-do-filmow.php?

http://napisy.paz.pl/szukaj.php?nazwa=Silent+Hill&w=pl

I tak jest na wszystkich stronach z napisami :frowning:

Wszyscy się wystraszyli :mrgreen:

tu nie chodzi o to że nie mozna tłumaczyć filmów… można, ale żeby udostępniać tylko takie tłumaczenia na które ma sie zgode autorów filmu… Tekst wypowiedziany, napisany jest własnością producenta, reżysera i scenarzysty… czy kogo tam :stuck_out_tongue_winking_eye: to ta osoba wymyśliła takie a nie inne zdanie… czy książke też tłumaczycie od tak sobie? nie, trzeba miec zgode autora… więc zamiast sie pluć o byle co, zróbcie coś pozytecznego…

Powtórzę jeszcze raz - naucz się czytać ze zrozumieniem. Ja jakoś się nie mogę doczytać, żebym ja czy inni mający odmienne zdanie od waszego, pisali coś o akceptacji czy negowaniu akcji policji etc.

Macie swoje zdanie na ten temat, i dobrze. Jak na razie, w waszych postach nie znalazłem nic rzeczowego i konstruktywnego. Dyskusja ta, pokazuje, że jak się nie ma nic ciekawego do powiedzenia lub brak argumentów na poparcie swoich przemyśleń, to trzeba uderzać w osobiste tony lub posiłkować się teoriami spiskowymi etc.

Zresztą, w przypadku Jason X - Monczkin nie można mówić o bezstronności. Niestety Panie Kolego, należysz do grona userów, którzy uważają moderatorów za całe zło świata i mają na celu manifestowanie tego stanu rzeczy przy każdej okazji, więc trudno zakładać, że nasza “dyskusja” może wnieść coś więcej ponad wzajemne uprzedzenia.

Dyskutować można na każdy temat. Dyskutować…

Przytocze z DI fragment emaila którego administrator napisy.org wysłaŁ redakcji DI:

Owszem, wczoraj miały miejsce naloty na kilka osób. Osobiście wiem o 6 osobach (nie o 9 jak napisano), dwójka administratorów, trójka moderatorów oraz jedna tłumaczka, ciężko mi powiedzieć czy było więcej nalotów.


Wszystkie naloty miały miejsce o 6 rano. Nie wiemy skąd wytypowali osoby do nalotu, dane osobowe żadnego użytkownika nie są dostępne publicznie.


Pan Urbański (rzecznik policji - red.) do informacji podał tak naprawdę kilka kłamstw, które pewnie mają ukazać jaką to "brawurową" akcję przeprowadzono. 


(...)


Co do przyszłości serwisu, to ciężko mi na daną chwilę cokolwiek powiedzieć, ponieważ nie mogłem się jeszcze skontaktować z kolegą, któremu zabrano telefon (widocznie policja i na nim zamierza coś znaleźć ;))


Osobiście chciałbym usłyszeć opinię prawnika co do tego zajścia i zwrócić uwagę wielu osób, że duża ilość amatorskich tłumaczeń ukazuje się prędzej, niż te "profesjonalne" (które często są dużo gorsze od naszych). Niech też Ci "profesjonalni" tłumacze się przyznają do tego, że wykorzystują amatorską pracę innych (czego nikt nie nazywa łamaniem prawa).


Poza tym tłumacze nie zarabiali na swoich pracach.

i druga czesc:

Nie wiem skąd macie informacje o 2000 płyt - zakładam, że to kolejne kłamstwo policji.


U dwójki zatrzymanych administratorów były laptopy z całkowicie legalnym oprogramowaniem, w tym u koleżanki laptop firmowy.

tu jest cały news http://di.com.pl/news/16531,Policja_zam … mi_filmow_[AKTUALIZACJA].html

Jest takie powiedzenie “Dajcie człowieka,a paragraf się znajdzie” .widac że Policja chce sobie wybielic akcję tak aby była jak najbardziej efektowna (nie efektywna bo o efektywnosci to trudno tu cokolwiek pisac"

Ilu mam prawników w polsce,tyle odmiennych zdań .Tylko jedno zdanie ma Policja i ci co się zwa FATAMI itp. WINNY.

Więc się zapytam inaczej teraz: jesli jest tak jak przedstawiają to Policjanci i prawnicy FOTY powołując sie na to iż nawet dialog z filmu jest chroniony jako prawa autorskie to co bedzie jeśli sobie dla celów naukowych (np. na uczelnie) przetłumacze ksiązkę z angieslkiego na polski.

rozumiem iż też “pogwałciłem” prawo autorskie i jestem tym złym charakterem? :roll:

Złączono Posta : 17.05.2007 (Czw) 18:23

Aha…jeszcze jedno bo zapomniałem się zapytac.Jakiś czas temu była dosc głosna akcja we Włoszech gdzie w końcu sprawę ukrócił Sąd Najwyższy wypowiadając sie na temat legalnosci sciągania z sieci p2p i wydał wyrok że jest to legalne (mowa o plikach :mp3,filmy itp.)

A może ktoś by w końcu pomyslał i zwócił by sie do naszego sądu aby roztrzygnął sprawę i wypowiedział się jednoznacznie w tej kwesti.

Przypomne że co jeden prawnik - tyle zdań odrebnych.W zasadzie doszliśmy do sytuacji iz cięzko sie jest obornic w takiej sprawie przy oskarżeniu bo jeszcze nie słyszałem aby zaden sąd czy prokurator uznał iż potencjlany przestepca nie popełnił czynu zabronionego…

Złączono Posta : 17.05.2007 (Czw) 18:25

A mam,tutaj jest o orzeczeniu Włoskiego Sądu:

http://prawo.vagla.pl/node/6995

U nas zawsze dostaje się na dokładkę “czerpanie korzysci majątkowych” :mrgreen:

Widze że temat sporą dyskusje wywołał.

Ja uważam że ta cała akcja celowo jest nagłośniona aby inni wystraszyli się, i przestali udostepniać napisy, żeby wiedzieli że do nich też może policja przyjść. Z prawnego punktu widzenia wiadomo że napisy same tako nie są piractwem ale są to napisy do filmów pirackich. Ale fakt faktem że to nie oni udostępniają nielegalne filmy.

No i nadal Ci którym ta “brawurowa” akcja (co za metody, pobudka o 6 rano, ciekawe czy ich prowadzili w kajdankach mając przy sobie spluwy i kominiarki na glowie lol ) odpowiada i inne tego typu nie wyjasnili jaki jest pozytywny aspekt takich działań i co one przynosza dobrego dla kraju i obywateli.

A wiec prosty wniosek - jesli te dzialania nie są zwalczaniem czegoś społecznie szkodliwego, nie przynoszą poprawy bezpieczenstwa ani nie spełniają kryteriów działan do ktorych policja jest powołana - jest to bezsensowne marnotrawienie naszych pieniedzy.

No bo fakty są takie ze piractwo jest duze i małe. Zarówno na małą jak i duzą skalę jest społecznie nieszkoliwe a jedynie narusza interes ułamka procenta firm na rynku. To tez jest dyskusyjna sprawa czy rzeczywiscie narusza. Bo wezmy na przyklad adobe photoshop. Standardowy pirat i tak nigdy w zyciu nie kupi oryginalki, a pirat kształcący sie na grafika komputerowego to prawdopodobnie tak - np. do firmy. Drugi przyklad to windows. Dzieki piractwu osiągnał monopol. Itp. Itd.

Tak więc piractwo niekomercyjne jest przestępstwem o tak niskiej szkodliwosci społecznej jak wykroczenie zrobienia kupki przez psa na trawniku. Nie wiem monczkin czemu tak z odrazą uwazasz moje i innych argumenty za niepowazne, chciałes konkrety to ci je przedstawilem.

Masz racje w jednym, powinni prawo zmienic, z tym sie zgodze.

Heh… ja przepraszam najmocniej… chyba nie czytałeś moich postów uważnie! Co innego udostępniać film a co innego napisy… To po pierwsze. Po drugie - ja pisałam, że są ważniejsze rzeczy od ścigania takich “bandziorów”…

KahlanAmnell film czy napisy, prawa autorskie są… a to że są inne ważniejsze sprawy to inne kalosze… ta jednostka zwalcza przestepczosc komputerowa wiec dziwne aby ganiali za zlodziejami samochodów…