9600GT BFG podwojnie w P35AS-X

Sprzęt mam tak jak opisie Foxconn P-35AS-x, CoreDuo E4500, 9600GT BFG, 2x1 GB OCZ platinum, modecom 400WATT …

…mam zamiar dolozyc druga taka karte i dwa razy wiecej ramu…

…w zwiazku z tym mam pytania…czy to bedzie dawac rade, czy sie oplaca, czy zasilka da rade itp…

…prosze o pelne wypowiedzi…

…z mila checia poslucham rowniez porad i …

Zasiłka na 100% nie uciągnie 2 x 9600 gt kup jakąś cheifteca 500 W lub 560W :slight_smile:

“Redaktorzy serwisu ChipHell sprawdzili wydajność nadchodzącej karty graficznej GeForce 9600GT. Kartę przetestowano zarówno pojedynczo jak i w konfiguracji SLI, a wyniki porównane zostały do rezultatów osiągniętych przez GeForce 8800Ultra. Do testów posłużyły aplikacje 3DMark 03, 05 oraz 06 firmy FutureMark. W każdym przypadku para GeForce 9600GT okazała się wyraźnie lepsza od poczciwej Ultry. Platformę testową stanowił zestaw złożony z procesora Core 2 Duo E6850 (3.0GHz), płyty głównej z chipsetem nForce 680i oraz dwóch gigabajtów pamięci DDR2 800MHz. W rozwinięciu aktualności znajduje się tabelka ze szczegółowymi wynikami.”

16136_2.png

zasiłka wydaje mi się że pociągnie tylko że będziesz z niej wyciskał 7 poty co nie jest zdrowe, zalecana wymiana zasilacza na mocniejszy model.

Witam,

Zacznijmy od tego że jeżeli chcesz cokolwiek do tego kompa dołożyć to zalecam wymiane zasilacza na model grubo powyżej 400Watt a generalnie zwrocenia uwagii na ilinie +12V w której minimalny amperarz powinien wynosić nie mniej niż 20A (przy ciagłym obciazeniu - wartosc max nas nie interesuje gdyz jest utrzymywana DO 60 sekund). W przypadku gdy chcesz mieć dwie takie karty proponował bym coś w rodzaju Enermax Infinity 650W ( cena okolo 650 zl ), Enermax Liberty 620W ( 500 zl ). Dobrze radze Ci nie oszczędzać na zasilaczu - to jest jeden z najbardziej eksploatowanych elementów komputera i na dobrą sprawę od stabilności napięć zależy działanie całego systemu. W twoim przypadku 2 takie karty graficzne będą miały spore zapotrzebowanie na moc co właśnie znacznie zasilacz obciązy. Zyski przy połączeniu dwóch kart 9600GT będzie na pewno znaczący ale tutaj musisz wziąść dużą poprawke na to że wiele zależy od driverów i od tego jak producent je pod tym kątem zoptymalizuje. Generalnie z tego co czytałem ciezko stwierdzic i określić jakiś konkretny przyrost klatek bo w każdym tytule wypada to inaczej - raz lepiej a raz gorzej. Wiele serwisów podaje że dodatkowa moc mieści się w granicach od 40% do maks 70%. Co do ramów to pamiętaj że jeżeli dołożysz wiecej 2-krotnie czyli bedziesz mial 4gb to w tym momenci system operacyjny takze musisz zmienic na wersje 64bitow ( i Tutaj polecam VISTE HOME PREMIUM x64 bo XP64 to padaka - moim zdaniem ). CHodzi o to że wersje 32bitowe nie sa w stanie zaadresować wiecej niż 3.25 GB przez co wlasnie do takiej ilości spadnie CI ilość ramu wykrywana przez system. Widziałem już różne domysły że niby SP1 moze cos zmienic ale to jest po prostu fizycznie niemożliwe i koniec. Wiecej niz 3gb ramu - systemik 64 bitowy :slight_smile: Proponował bym CI także pomyśleć nad zmiana proca na Intel Core2 Duo E8200 2,66GHz ( pracuje już na magistrali 1333 a nie na 800 tak jak E4500 a i samej pamieci ma wiecej bo 6mb ). Alternatywny procesor to jeszcze Intel Core2 Duo E6550 2,33GHz ( z tym ze ma mniej pamieci bo 4mb ale jest tanszy ). Z prockiem który masz dużo nie zdziałasz chyba że go podkręcisz ale na dobra sprawe i tak radzil bym wymienic na nowszy. Jesli cos jeszcze bedziesz chcial wiedziec mozesz smialo pytac - pozdrawiam :slight_smile:

Przesadziłeś z tą mocą … 650 W … Na co mu to ?? 500/550 W Maks !!

Co do grafik w SLI osiągają tyle mniej więcej ile dobra 8800 GTS 512 … więc czy ja wiem … wedle mnie nie opłaca się brać 9600 w trybie SLI … bo to te same pieniądze … a SLI póki co nie jest wykorzystywane w 100% …

ReconXx2 przesadził i to mocno. 500W starczy ze sporym zapasem. Także twierdzenie że podchodzenie do zasilacza z linią 12v słabszą niż 20A to też gruba przesada. Również przesadził ze sporym zapotrzebowaniem na tych kart 9600GT spokojnie pójdzie ma markowym 350W zasilaczu dlatego jak już napisałem wcześniej 500W spokojnie wystarczy. Prawdą jest to że 4Gb nie wykorzystasz, że wydajność wcale nie wzrasta 2 krotnie (to zależy od samej gry ale głównie od sterowników) i to że proc musi być na maksa wykręcony Intel z serii 8xxxx preferowane.

haha !!

NO ja bym powiedział owiele więcej tam gdzie jest wykożystywane SLI

http://www.firingsquad.com/hardware/gef … /page3.asp

i tak na większości servisów.

…ok, ale nie bardzo wiem co to jest ten… F.E.A.R. i konfiguracja SLI

…bardzo bym prosil o wyjasnienia…

F.E.A.R. tytuł gry komputerowej z gatunku FPS

SLI sprawdź na google.pl

Proszę zapoznać się z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: viewtopic.php?f=5t=210226

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Pozdrawiam.

Nie przesadzilem… Z reszta sam producent zaleca 20A na tej linii. Widac kolego ze jeszcze malo wiesz o branzy IT. Zasilacz o mocy 350 Watt to na dobrą sprawe już kpina dla jego konfiguracji !!