9600GT czy HD4670? Jakie chłodzenie do e2160?

Jako, że stary wątek już zaginął w gąszczu nowości, a głupio by było robić tam kolejny post pod postem, to zadam pytanka tutaj:

  1. Którą kartę brać - 9600GT czy HD4670 i jakiego producenta? (dla osób niezapoznanych z poprzednim wątkiem - tylko te karty wchodzą w grę, do niczego nie dopłacam - ot)

  2. Czy jest sens zakładania box’owego chłodzenia do e2160 jeśli chcę trzymać go na co dzień na ~3ghz, czy od razu zamawiać jakieś lepsze chłodzenie - jeśli tak to jakie.

oczywiście kolego Twoja płyta główna ma bardzo grube ścieżki i kondensatory które są wysokiej jakości np. Ultra Durable III.

Jeśli jednak nie to nie masz co się bawić w podkręcanie bo to jest skazane na niepowodzenie - płyta bardzo szybko padnie przy tych 3GHz

Co do wyboru grafiki to sugeruj się liczbą procesorów strumieniowych - to jest wg mnie najważniejszy parametr, a oprócz tego liczbą potoków renderujących i szerokością magistrali pamięci. Taktowanie rdzenia i pamięci nie jest aż tak ważne.

Producenct: Gigabyte lub MSI

Tak dla ścisłości to zestaw, który się właśnie składa (wszystko już zamówione) to:

Gigabyte GA-EP35-DS3L

e2160

Amacrox AX450

Patriot LLK 2x1Gb 1000mhz

Co ty bredzisz człowieku?

Co do chłodziwa, to polecam coś pokroju Pentagrama Karakorum, na BOX-ie 3GHz to max, a i to za ciepło.

Jeśli chodzi o grafikę, to GF 9600GT jest trochę lepszy.

Szanowny, Drogi Kolego :slight_smile:

Czy według Ciebie, podkręcony procesor tylko wydziela więcej ciepła?, Czy słyszałeś może o tym, że podwyższone napięcie powoduje przyspieszone wypalanie się ścieżek w płycie głównej?

Napisz na jakiej płycie chcesz kręcić tego proca

:slight_smile:

A co do grafy również uważam, że 9600 będzie troche bardziej wydajne a chłodzenie na proca polecam PENTAGRAM Freezone HP-120 AlCu Karakorum. Dobre i wydajne chłodzenie :slight_smile:

A słyszałeś może o tym kolego, że e2160 przy podkręceniu na 3GHz będzie działać na 333MHz FSB patrz-> takie częstotliwości są standardowymi wartościami np e8400 co za tym idzie, nie podnosimy napięć na NB (bo po co). O papu podawane na procesor też się nie musisz martwić. Nie będą to wartości które mogą wpłnąć na potencjalne uszkodzenie płyty.

No ok, czyli 9600GT - tylko jaki? Palit, Galaxy, Gainward, Twintech, MSI? Dobrze, żeby chłodzenie nie było za głośne (albo chociaż miało regulację obrotów, bo przy graniu hałas mi nie przeszkadza) ale pozwalało na małe podbicie zegarów.

A co do chłodzenia - nic tańszego od tego Pentagram’a nie dorwę?

Jeżeli nie chcesz koniecznie wydawać teraz pieniędzy na chłodzenie to możesz je odpuścić i podziałać trochę na boxie. Na nim też da się pobawić w OC, niestety nie aż w takim stopniu jak na Karakorum.

Co do kart, ciężko mi powiedzieć która będzie najcichsza szczególnie jeżeli chodzi o niereferenty. Zastanawiał bym się na Twoim miejscu nad Galaxy, Twintechem i MSI, ale niech moja rada w tym wypadku nie będzie decydująca, ponieważ żadnej z nich nie miałem w ręku :slight_smile: Poczekaj, aż ktoś inny się wypowie.

MSI 9600 GT OC jest dość ciche (jak się sterowniki załadują), a chłodzenie wydajne, więc może być. Jak znajdziesz Gainward’a z chłodzeniem Golden Sample (9600gso 768MB) to też możesz brać.