98 czy XP?

Witam,

Nie mam pojecia jaki zainstalowac system na moim komputerze. Mam zamiar korzystac z internetu,sciagac pliki itp…Generalnie chodzi mi o stabilnosć a przede wszystkim szybkość dzialania.

Podpowiedzcie mi prosze na jaki sie zdecydować. Wiem,ze 98 jest duzo starszy od Xp,ale slyszalem,ze jest to jeden z najbardziej udanych systemow. Czy wogole są dostepne do niego łatki o zabezpieczenia tak jak w xp? Czy poprostu Microsoft zaponial juz o czyms takim jak 98?

Moj sprzet to:

Celeron 1,7

384 Ram

GF4 64 MX

Staly dostep do internetu(o ile to ma znaczenie)

jak bym Ci radził tylko XP, 98 nie ma już wsparcia, coraz mniej aplikacji pod niego jest pisanych, opcje bezpieczeństwa praktycznie zerowe / wszystkie można w dziecinny sposób ominąć / no i mniej stabilny, a przy Twojej konfiguracji spokojnie będzie chodzić xp

to może win2000. trochę mniejsze wymagania niż xp i ciągle ukazuja się do niego uaktualnienia.

Zdecydowanie XP i jeszcze raz XP. Jest stabilniejszy, zdecydowanie lepsze wsparcie jeśli chodzi o sterowniki, wychodzą do niego na bieżąco aktualizacje. Zainstaluj i potestuj a zobaczysz, że było warto. :smiley:

Zastanow sie jeszcze nad win 98. To nieprawda, ze jest to system dziurawy i niestabilny. Po instalacji mozesz zastosowac sp, dostepny na dobrychprogramach. Poza tym darmowy firewall i antyvir zalatwi sprawe. Dodasz do tego jakis program do optymalizacji i bedziesz mial wszystko i jeszcze troche. To nieprawda, ze sa problemy ze sterownikami (mowie o twoim sprzecie), a programy nie sa juz wydawane pod win98. Ja pracuje w biurze na “dosowskiej nakladce” od 4 lat i nie mam zadnych problemow! Komp dziala szybko i stabilnie. Polecam ten SO. Chyba, ze masz nascie lat i koledzy z liceum beda sie z Ciebie smiali…

Do biura to może i fajny jest Windows 98. Nie ma sensu pakować się w stary system.

Do takich zastosowań polecałbym jakąś dystrybucję GNU/Linuksa. Możesz zainstalować na swoim sprzęcie nawet którąś z najnowszych i będzie śmigać zamiast używać kilkuletniego systemu od MS.

Windows 98 SE jest Cool. Osobiście odpaliłem na nim Need for Speed MW. Gra ta działa szybciej na 512 MB niż na XP-ku.

Witam!

123456 - jak to mawiają - jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Swoją drogą być może na słabym sprzęcie odczuwa się różnicę, w końcu 98 używa o wiele mniej RAMu niż taki XP, jednak w dzisiejszych czasach, gdzie standardem jeśli chodzi o wielkość pamięci staje się coraz częściej 1GB - to nie ma się co przejmować pierdołami. A zapewniam cię, że system ma mało do powiedzenia, jeśli chodzi o działanie gier.

Gratuluję :!:

Wyłączysz wszystkie zbędne graficzne bajery i też masz sporo szybszy system.

Racja :slight_smile:

konkretnie kompromisem jest tu albo win 2000 albo me bo każdy z nich jest lepszy niż 98 ale gorszy niż xp ale szybciej będzie chodził na twoim kompie

koszmos , me lepszy od 98 se?? :mrgreen:

przeciez Windows XP bedzie spokojnie i szybko chodzic (nawet z theme winxp) na twoim sprzecie.

pomiedzy Windows 2000 a XP na twoim komputerze niezauwazysz roznicy.

A Windows ME - jak to wiadomo - bardzo niestabilny i ma bardzo i to bardzo wielkie klopoty z rejestrem.

Systemy z linii NT bardzo długo się uruchamiają w porównaniu do linii Windows 9x. Szczególnie dotyczy to Windows 2000. U mnie Windows 98 SE na WD800JB uruchamia się w 20 sekund od momentu użycia przycisku “Power”. Kto pobije mój rekord na Windows 2000

Każda wersja Windows jest tak stabilna, jak najmniej stabilna aplikacja zainstalowana w tej wersji. Dodatkowo powiem, że jeśli sprzęt nie pracuje stabilnie, to żaden system operacyjny też nie będzie pracował stabilnie.

System Windows XP nie jest panaceum na problemy z oprogramowaniem producentów zewnętrzych. Swoją popularność zawdzięcza kampani reklamowej. W owym czasie Windows 98 również był tak słynny, jak obecnie XP-ek. Ciekawe, co się stanie z nim po premierze Windows Visty. Nagle wszyscy stwierdzą, że Vista jest stabilniejsza od Windows XP. Reklama ma olbrzymją siłę. Niestety podawane w nich treści nie zawsze są prawdziwe