9800 GTX czy 4850?

(system) #1

Witam,

zamierzam na dniach kupic karte graficzna i w sumie zdecydowalem sie na 4850, ale jak to zawsze bywa sa pewne watpliwosci. A dokladnie cena 4850 (tu gdzie mieszkam) wynosi 160-170 euro i tak przegladajc oferty sklepu znalazlem inna karte GeForce EVGA 9800 GTX 512MB DDR3 DVI PCI w cenie 178 euro czyli roznica w cenie zadna. Zaznacze jeszcze ze raczej nie bede laczyl kart w CF wiec to nie wyklucza tego GeForca.

Mam zasilacz 500 W i tylko jedno zlacze 6 pinowe (PCI-E) czy to wysatrczy ewentualnie do tego 9800 GTX ?

Dodam jeszcze ze moja plyta glowna obsluguje PC-E 2.0 ale z tego co czytalem to wiele nie daje.

(Michalheo) #2

Jakiej marki jest ten zasilacz?

(system) #3

CoolerMaster

(niezDarek) #4

wydaje mi się że radeon 4850 powinien być lepszy ale podaj jeszcze producenta tej karty ale raczej na pewno jest lepsza

zasilacz starczy raczej do tej karty

(system) #5

Teraz to raczej zadna roznica jakiej firmy jest ten radeon. A to poniewaz one roznia sie jedynie naklejka i dodtakami (zbednymi)

(niezDarek) #6

no niby tak ale np. czasem niektóre dodatki się przydają :stuck_out_tongue:

(system) #7

oki nie interesuja mnie kabelki tylko to na ktorej karcie bede mogl dluzej pograc, a dokladnie ile czasu bedzie dwala rade nowym gra.

(niezDarek) #8

bierz zdecydowanie radeona, nie ma chyba lepszej w podobnym segmencie cenowym

(Poniaatowski) #9

Ja też polecam tego Radka. Każda firma jest taka jaka jest. Więc na każdej pograsz tak samo... A żywotność zależy od Ciebie... Jeśli ją podkręcisz, i będzie się mocno pociła to się spali i tyle... A los takich stand. żywtoności to nikt nie zna... Możesz używać tej karty cały rok i się nie zepsuje... A może być tak, że będziesz ją używał 3mc i się spali...

(system) #10

Chodzilo mi o co innego, a dokladnie czy za pół roku nie bede musial kupowac nowej/lepszej poniewaz na tej juz nie pogram w lepszych ustawieniach.

(Chinoxl) #11

Bierz Radeona, nie zawiedziesz się.

(Darth ReX) #12

Radeon HD 4850 to najlepszy wybór w kategorii kart do ok. 600zł. Poniżej jego ceny nie ma nic, powyżej dopiero po przekroczeniu jakichś 650-700zł pojawia się coś innego. A na imię mu HD 4870.

(Wigrus1) #13

jqo2nl , jak znajdziesz z innym chłodzeniem tego radeona to będzie spoko, bo się trochę grzeje na referencyjnym chłodzeniu.

(niezDarek) #14

jeśli chcesz bez zmniejszania parametrów pograć sobie musisz kupić teraz kartę za ok 1,5 tys, a z tym radeonem spokojnie pograsz sobie w dużą większość gier do następnego lata oczywiście niestety zmniejszając szczegóły niezauważalnie, no chyba że jakaś wieka rewolucja będzie w świecie gier

(Matheosh) #15

Radeon 4850 Sapphire 512MB TOXIC

Radeon 4850 Asus TOP 512MB

Wybierałbym spośród dwóch powyższych, ewentualnie jakaś referencyjna wersja i do tego zmiana chłodzenia, bo przy standardowym chłodzeniu można wodę gotować :stuck_out_tongue:

(Darth ReX) #16

No jak ma domyślne ustawienia obrotów z rzędu ok. 20%, to chyba jasne, że się grzeje... Można przecież pokombinować w sterach i przestawić obroty na 50%, a wtedy jest i cicho, i wydajnie.