9800GT Tna sie gry

Zasilacz jest za słaby. Wyczyść komputer Ccleaner’em (Rejestr i śmieci! ).

Przeskanuj go ComboFix’em i HiJackThis’em, wklej całe logi na stronkę www.wklej.org i podaj linki do nich.

http://www.wklej.org/id/70674/txt to combo fix

a to hijack http://www.wklej.org/id/70677/txt

A w temacie który trafił do kosza napisałeś że te gry ściągnąłeś z neta [-X

viewtopic.php?f=21&t=320849

Ta ale porzyczylem orginalki od kumpla

Pożyczone, to też pirat. Bo licencja jest na 1 komputer.

A tak po za tym to zainstaluj SP3, bo trudno się dziwić że gry ci się zacinają…

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ice+Pack+3

Ten zasilacz to nawet dwie takie karty obsłuży, więc nie pisz głupot poco 500W jak ta maszynka pobiera max 280 :?:

Sam mam mocniejszą i dwie karty HD4870 i działa i napięcia trzyma :!:

Więc absolutnie nie jest to wina zasilacza, no chyba że popsuty 8)

to nie wina karty, tylko procesora, duale od amd mają taką wade, wejdz na strone amd i ściągnij program- dual core optimizer i Amd processor driver v. 1.3.2. . Zainstaluj obydwa, póżniej restart i pójdzie bez zacinek.

djl - Ale ty gadasz głupoty i wprowadzasz laika w błąd ! ! ! Ten zasilacz jest znacznie za słaby na ten sprzęt! Sam GF potrafi wyciągnąć w stresie ok 350W, a co z resztą sprzętu, czyli według ciebie taki zasilacz wystarczy? Śmiech na sali… Śmieszny koleś jesteś,a co najlepsze sam jesteś popsuty… A co do barabasz to dobrze mówi, możesz spróbować…

jak nie to proszę bardzo, to pobór prądu całych zestawów

Jak nie wierzysz moim testom są testy innych…

tab1.png

grafika pochodzi z serwisu: twojepc.pl

pierwswzy raz słysze że do 9800GTX+ wystarczy zasilacz 250W !!

Oczywiście że całych zestawów :!: 250W to nie, bo to za stara technologia i sprawność takich zasilaczy to ok. 60-70%, co daje rzeczywiste ~170W, ale zasilacz 350W dobrej firmy np. MC 350 już wystarczy, choć wiadomo, że się nie poszaleje wtedy (czyli późniejsze dodanie drugiej takiej karty nie jest dobrym pomysłem)

Więc wniosek taki, że kupowanie zasilaczy o mocy powyżej ~400W (przy sprawności 80%) to strata pieniędzy, lepiej kupić słabszy, ale lepszy, choć takich jest strasznie mało stąd ten problem, że ludzie myślą: jak już Gf9800 to koniecznie 500W, a jak dwie takie karty to 800W :o

Ja kupiłem 600W do sprzętu w podpisie, czy według ciebie wyrzuciłem pieniądze? #-o

A firma :!: Firma ma większe znaczenie, na twoim miejscu brałbym Pentagrama 460W silent, lub jeśli w przyszłości przewidujesz dużą modernizację to OCZ 500W :slight_smile:

Chieftec 600W

Chieftec 600W Kosztuje ~330zł, a OCZ 500W ~230zł, a więc ok.100zł straty, a nigdy nie wykorzystasz tego zasilacza nawed w 70% :? , chyba że dasz quada, dokupisz drugą taka kartę i wstawisz ze 5 HDD :idea:

szczerze wątpie w to co mówisz ponieważ wynikałoby z tego że na zasilaczu 400Wpowinien bez problemu chodzić praktycznie każdy nowy komputer z najnowszą grafiką Geforca i quadem itd a przecież bez przyczyny producenci zalecają dany zasilacz o danej mocy żeby sprzęt poprawnie działał

Przyczyna jest prosta, producenci podają zawyżone wartości, ponieważ wiedzą, że mało który zasilacz ma sprawność na poziomie 80%. Są zasilacze, które napisane mają 550W a tak faktycznie nie trzymają napięć już powyżej 200W.

i tak wole mieć mocniejszy zasilacz, bo procka podkręciłem z 2.8 do 3.8 Ghz, a karte graficzną podkręciłem na 670/1150, rdzeń/pamięć

No widzę, że kręciłeś trochę, choć ja mam sprzęt: ●Intel C2D E8400@ 3.6 Ghz●4GB RAM 800@1066 Mhz DDR2●Ati HD 4870 OC●3xHDD●1xDVD●czytnik, kamerka itp. Windows XP Professional SP3 i to wszystko działa na Pentagramie 460W nawed podkusiłem się i dorzuciłem drugą kartę jako cross fire, ale niepotrzeba mi tyle mocy graficznej więc ją oddałam. Nie powiem że łatwo było, bo sam zasilacz ma tylko 1xPci-e 6pin więc pozostałe trzy trzeba było dorobić :? Ale działało i napięcia trzymały, choć pod dużym obciążeniem nie dawałem bo tylko na chwilę pożyczyłem kartę.

PS.Może te dwie karty to i było za dużo, bo już quad by nie działał, ale na dwurdzeniowa i do jednej karty to spokojnie wystarczy 8)

no wiesz, ja zawsze lubię mieć ten “zapas mocy” 8)