9800gt w sli

cześć mam kartę

asus 9800gt 1024

chciałbym dokupić drugą żeby sobie zrobić sli

zastanawiam się jaką kupić

czytałem ze najlepiej musi być taka sama

ale czy musi być to ten sam model czy również firma ?

i czy musi być ta sama ilość pamięci bo ciężko znaleźć dokładnie to samo

ponadto czytałem gdzieś ze nie musi być dokładnie ten sam model możne być np 9800gx2 ?

przede wszystkim podaj model płyty głównej, bo wcale nie powiedziane że obsłuży ci tryb dwóch kart, oraz nazwe i moc zasilacza, w kwestii łączenia to jak najbardziej najlepiej żeby to były dwie takie same karty

zamiast kupowac 2 taka sama, sprzedaj ta co masz, kasa z tej+kasa na ta sama co chcesz kupic+cos tam jeszcze dolozysz i masz 1 duzo lepsza grafike od tych 2

płyta główna m3n-hd/hdmi asus zasilacz oczywiście ze obsłuży 2 grafy bo po to taki kupiłem :wink:

wiem ze mogę dokupić sprzedać ale ja che mieć sli :wink: a nie jakąs inną karte

Z konfiguracjami muliGPU mogą być problemy w niektórych grach, poza tym dwie karty obok siebie będą się mocniej grzały, no ale jak chcesz…

Taa… marketowy milion pięćset sto dziewięćset wat? Podaj dokładny model dla pewności.

Ale po co? Żeby być fajnym? Dołożenie drugiej karty i tak nie daje +100% wydajności, w obecnych czasach 9800gt w sli nie ma już zbyt wielkiego sensu.

ja wiem ze dołożenie drugiej karty podniesie mi performance o 30%

i wiem ze bezie mi wszytko działać ja pytam się czy musi być dokładnie ten sam model producent i liczna ramu czy nie :slight_smile: ?

Muszą być dwa takie same GPU, czyli w 99% przypadków takie same modele kart. Producent nie ma znaczenia.