A disc read error occured


(Krystian90 1997) #1

Witam!

Widziałem wiele tematów, ale żaden nie dał mi odpowiedzi.

A więc dziś włączyłem komputer. System uruchamiał się około 15 minut. W końcu zresetowałem komputer po czym wywalił mi słynny napis "A disk read error occured..."

Próbowałem uruchomić płytę instalacyjną Windows 7, ale najlepsze jest to, że płyta się nie uruchamia i napis jest ten sam. Jestem w kropce. Mogę tylko wejść do bios-u i tyle.

Proszę o pomoc. Jaka może być przyczyna?

Z góry dziękuję za pomoc.


(Lufcik) #2

Może spróbuj przepiąć dysk do innego portu jeżeli masz sata, ewentualnie reset biosa.


(Krystian90 1997) #3

Próbowałem jednego i drugiego i nic.


(Lufcik) #4

Sprawdź na innym kompie jak masz możliwość. Może kretyński pomysł, ale spróbuj uruchomić kompa bez tego dysku, a potem spróbuj podpiąć ponownie.

W biosie dysk jest widoczny? Ewentualnie, sprawdź na innym kablu sata i zasilającym


(Krystian90 1997) #5

Nadal nie działa. Dysk jest widoczny. Nie wiem jakim cudem, ale płyta z Win 7 odpaliła.


(Zeus__) #6

Przyczyną może być jakieś zwarcie w komputerze, należy odpiąć kompa na 10 min od sieci, ewentualnie posprawdzać taśmy ATA/SATA, zwróć też uwagę na napedy może one powodują jakieś zwarcie, jeśli nic nie pomoże Flash Bios, może być tak że masz zagnieżdżonego wirusa w boot sectorze


(Lufcik) #7

Skoro płyta z windowsem odpaliła, to możesz pobrać jakieś live cd i sprawdzic czy są na nim jakieś dane, ewentualnie ważniejsze dane sobie skopiuj.

Może Ci sie to przyda, więc Ci powiem tak: ja jestem na raidzie i czasem zdarzał się dokładnie taki sam komunikat jak u Ciebie, nie wiem jak na to wpadłem, ale uruchomiłem system z innego dysku i programem specjalnie do zarządzania macierzą dałem aby ignorował ten problem i sie udało.


(Zeus__) #8

Tak jak Lufcik pisze, i podepnij inny dysk twardy i spróbuj zainstalować system na innym dysku. Jeśli się zainstaluje prawdopodobną przyczyną jest uszk. dysk