"A disk read error occured Press Ctrl+Alt+Del to restart"

Pojawia się po włączeniu laptopa, przejrzałam już kilka wątków i wypróbowałam różne sposoby, ale albo nie działają, albo nie rozumiem opisów. Pomóżcie :frowning:

Jeśli to Vista uruchom konslę ozdyskiwania systemu (jak to zrobić: http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=13 ), a później wpisz komendę chkdsk /r

Mam od kilku dni ten sam problem na PC .Mój system to XP home. Po kliku restartach czasami udawało się zalogować do systemu ,czasami pomagał dopiero boot z dysku .W końcu reinstalacja systemu dała oczekiwane wyniki (ale nie do końca !)

Teraz szukam przyczyny dla której to się stało ,bo w moim przypadku dokładnie wiem co robiłem ,gdy zaczęły się te problemy .

Bad Company 2 grane bez problemu przez 75 godzin w przeciągu ostatnich 2 miesięcy . W ostatni czwartek w trakcire gry dochodzi do restartu komputera . Po raz pierwszy w życiu widzę tytułowy komunikat . Po 30 minutach udaje mi się dostać do systemu ,jednak dysk check podał błędne alokacje ,błędne linkowania i coś tam jeszcze ( było tego sporo ! ) Platformą steam sprawdzam pliki gry -brakuje 25 z nich -jakieś 2 Gb !!

Co tu się dzieje -konflikt sprzętowy -czy np. uszkodzona( w jakiś niewidoczny na początku sposób ) karta graficzna potrafi spowodować takie spustoszenia w plikach systemowych?. Czy to raczej oprogramowanie -może coś z KIS ?

Jeśli ktoś ma podobne doświadczenia -proszę o poradę albo sugestje !

Ja bym tu przede wszystkim obstawiał uszkodzoną pamięć lub kłopoty z zasilaczem. Pamięć możesz prztestować np programem MemTest86+ (z dyskietki lub płyty), a jeśli chodzi o zasilacz przyjrzyj się czy nie ma skoków napięć, szczególnie w dół. Watro sprawdzić też dysk twardy np. HD Tune. Jeśli pojawią się Bad Sectory polecam HDD Regenerator. Program ten uratował mi już dwa dyski które były stanie krytycznym, a chodzą do dziś. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być inne podzespoły. U mnie kiedyś działy się cuda z powodu zintegrowaniej karty sieciowej. Co się działo to długo by tu pisać.

Serdecznie Ci dziękuję ,że zająłeś się moim problemem .Właśnie HD tune zakończył Error scan ale nie znalazł nic ,co zechciał by zaznaczyć na czerwono .Za to mam ostrzeżenie z zakładki Health :

Ultra DMA CRC Error count.Sprawdziłem jakieś angielskie forum i tam w dyskusji padło ,że pojawia się on wtedy ,gdy stosuje się niewłaściwy kabel do HD ,albo jest on niewłaściwie podpięty (poluzowany ) Wiesz ,moja wiedza komputerowa nie sięga tak daleko,żeby podać Ci typ kabla jakiego używam . Faktem jest ,ze 6 miesięcy temu sam zmieniłem płytę główną bo poprzednia poległa.( I wtedy też pierwszy raz w życiu zobaczyłem jak komp wygląda w środku :)-wiesz ja to pokolenie Twoich rodziców albo może i dziadków ! )Być może powinienem wtedy zastosować inny kabel ?Ja po prostu użyłem całego okablowania z tamtego zestawu .Masz może na to jakąś radę ?

Jutro sprawdzę jeszcze ram tym programem jaki polecasz .Rozumiem ,że mam zbootowac komputer z płyty na której go zainstaluję

P.S ? Na chwilę obecną sprzęt chodzi stabilnie ale nie jest uruchamiane nic co by go obciążało .

jeszcze raz dzięki !

Wklejka z innego forum

hym…zasilacz ma 6 miesięcy ,płyta też czyli raczej fiksuje dysk .

Ultra DMA CRC error coun wartosci dla current i worst po 200 ,Threshold 0,Data 2670

Dzięki Łukasz !