A disk read error occurred press ctrl+alt+del to restart

Witam wszystkich. Szukałem rozwiązania tego problemu, ale niestety nic nie znalazłem. Od jakiegoś czasu pojawia mi się przy uruchamianiu komunikat “a disk read error occurred press ctrl+alt+del to restart”. Nieraz komputer uruchomi się bez żadnych problemów, za innym razem dopiero po czwartym razie. Poniżej zamieszczam informacje ze skanowania systemu programem HD Tune.

92ba912da6397296.jpg

8cb1d2bdb2d28761.jpg

a82f5e20f9e2573a.jpg

Testy HD Tune są właściwie wzorcowe! Przyczyna w samym dysku raczej nie leży. Nie piszesz co to za komputer, a szczególnie płyta główna, ale przyczyn może być masa. Dobrze by było np. przełożyć przewód IDE dysku do innego gniazda SATA, wymienić przewód IDE dysku na inny itp. Była też swego czasu seria płyt głównych Asus P5E z taką wadą. Krótko mówiąc, nie będzie to chyba łatwe ustalenie przyczyny tej usterki.

Wczoraj nie zauważyłem dalszej części dlatego też odpowiadam dopiero dzisiaj, przepraszam. Nie wiem ile informacji będzie przydatnych ale:

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8600GT

Procesor: Intel Core 2 Duo E4400 @ 2.00GHz

Płyta główna: ASUSTeK Computer INC. P5K (LGA775)

A no właśnie! Nieco pomyliłem model płyty Asusa, ale właśnie te płyty P5 z cokołem LGA 775 mają tę wadę. Nie wiem co Ci poradzić. Wiem tylko tyle, że owa usterka bywa, że sama mija :!: Nie jest to pewnie żadne pocieszenie, no ale tyle wiem na ten temat, a jak widzisz, nikt inny nie zechciał się wypowiedzieć w tym problemie.