A4tech x748 czy warto?

Witajcie, mam zamiar wymienić sobie myszkę. Teraz mam zestaw mysz + klawiatura Logitech MK320 i mysz mnie trochę denerwuje. Czasami podczas gry lubi ‘pływać’ i zawieszać się, baterii aż tak dużo na nią nie poszło, ale jednak nie chce już bezprzewodowej :slight_smile: I tutaj mam pytanie, czy myszka A4tech x748 będzie coś lepsza o tej co teraz mam. Nowa ma być szczególnie do BF3 i Photoshopa, chce miec 2 klawisze z boku do np wstecz i odśwież :stuck_out_tongue_winking_eye: Słyszałem ze ten V-Track to lipa.

myszka-100zl-t533901.html

Z naciskiem na http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/A … -3236.html

Po pierwsze to nie do 100 zł, bo ta kosztuje ~60 zł na allegro. No ale ok, ładne to czerwone to nie jest, ale wyglądem nie gram :smiley: A mam jedno pytanie jeszcze, mianowicie czy to może być czasem gorsze od myszki tej co teraz mam, czyli mk320? Czy będą na podobnym poziomie :smiley: Sorry, nie znam się :slight_smile:

Dzięki za każdą odpowiedź :slight_smile:

mam już drugą myszke a4tech x748 i muszę ci powiedzieć że dość szybko się niszczy, przede wszystkim:

-rolka (zepsuła się po kilku tygodniach)

-ślizgacze się przesuwają i są zrobione ze słabego plastiku (naklejka)

-powierzchnia antypoślizgowa się ściera

-kabel się przeciera

też się zastanawiam nad nową myszką i myślę o zakupie Logitech G400

http://allegro.pl/listing/listing.php?c … tring=g400

https://www.google.pl/search?client=ope … el=suggest

https://www.google.pl/#output=search&sc … 66&bih=637

a nie masz gwarancji?

to już za drogie dla mnie , a szczególnie dlatego, że ta co mam jeszcze bardzo dobrze dziala, ale jest mała, na baterie i brak dodatkowych przycisków

Zrozumiałem że BF3 to gra?

Tak, Battlefield 3, ale nie tylko, też Medal of Honor Warfighrer i gry ogólnie, ale nie gry w stylu Lol, itp :smiley:

Więc podałem Ci dobry przykład niedrogiej myszki (też) do grania – oczywiście desing to pojęcie względne. Osobiście jestem aktywnym graczem (można powiedzieć, że uprawiam e-sport zawodowo) od lat grając począwszy od klanów na multigamingu skończywszy.

Doskonale zdaje sobie sprawę jak ważnym elementem dla gracza jest przyzwoity gryzoń.

Ale do rzeczy.

Ogólnie A4tech jest jedną z najlepszych a przy tym niedrogich myszek zarówno do grania jak i pracy codziennej. Nie chcę uchodzić tu za eksperta w tej dziedzinie, ale moim skromnym zdaniem dobrą myszkę powinno cechować parę rzeczy.

Mianowicie:

  1. Powinna być myszka przewodowa zaopatrzona w czytnik laserowy.

  2. Mieć zmienne, DPI – dochodzące nawet do 3600DPI.

  3. Programowalne przyciski, których ilość nie powinna być mniejsza niż 5.

  4. Opcjonalnie. Mieć możliwość dociążenia myszki poprzez wymienne obciążniki.

  5. Przyzwoitych rozmiarów – tak by nie ginęła Ci w dłoni.

Teraz odpowiadając na Twoje pytanie to „każda” myszka A4tech będzie lepsza do tej, którą obecnie posiadasz.

Jeżeli chodzi o A4tech x748 to podejrzewam, że jak najbardziej będzie odpowiadać Twoim wymaganiom i co najważniejsze spełnia wszystkie podstawowe kryteria, jakie powinna mieć dobra myszka.

Swoją drogą przed ewentualnym zakupem weź myszkę (o ile to będzie możliwe) w rękę i zobacz czy dobrze leży Ci w dłoni.

Btw. Zobacz jeszcze tą http://www.ceneo.pl/12206386 Nie posiada dociążników (jej waga jest wystarczająca), ale jest wyższa. Osobiście nie lubię zbyt płaskich myszek myszek i podejrzewam, że A4 Tech A4 Tech EVO XGame Oscar X-760 będzie bardziej trwała w użytkowaniu.

To teraz mam tak namieszanie w głowie że nie wiem co kupić :smiley: Czy x748, czy XL-740K czy tą XGame X-760 Oscar Blue Fire :smiley:

Do teraz myślałem o tej:

http://allegro.pl/a4tech-mysz-gracza-la … 77558.html ponieważ jest podkładka dodatkowo, a ta moja aktualna jest dość mała i już ma swoje lata :smiley:

Aha i jeszcze jedno, nie mam możliwości wzięcia do ręki żadnego gryzonia A4techa :stuck_out_tongue_winking_eye:

No wiesz nikt za Ciebie wyboru nie dokona, :smiley: ale?

To, że myszka jest z podkładką w komplecie jeszcze o niczym nie świadczy a zwłaszcza cena, która jak dla mnie jest dość dziwna. Czemu?

Myszki z czytnikiem laserowym potrzebują dość specyficznych podkładek, których cena zaczyna się od (+/-) 30zł. Podkładka musi być dość twarda i co najważniejsze błyszcząca gdyż czytniki laserowe praktycznie nie pracują na powierzchniach matowych.

Teraz. Myszka + podkładka za tą cenę = coś mi tu nie pasuje.

Moja podkładka wygląda następująco. Kawałek panela podłogowego oklejonego teflonem i dość efektownie wykończona :smiley: .

Wracając do tematu wybory myszki. Jak pisałem nikt za Ciebie wyboru nie dokona? Jeżeli lubisz dość płaskie myszki oraz chcesz dopasować sobie wagę gryzonia do swoich potrzeb to bierz A4tech x748. Jeżeli nigdy na takich nie pracowałeś do sobie ten typ odpuść, bo z tego, co widzę to Logitech MK320 jest wysoką myszką i istnieje spora szansa, że „płaska” myszka Ci po prostu nie podejdzie.

Ja bym kupił X-760 Oscar Blue Fire + przyzwoitą podkładkę – ale to byłby mój wybór.

Jednak mój wybór padł na tą :

http://allegro.pl/mysz-optyczna-razer-d … 80230.html

Wiem, opłata celna, koszt przesyłki prawie podwajają tę cenę, ale kolega mi powiedzial ze miał kilka myszek a4techa serii x7, rolki padają szybko. Więc dopłacę te pieniądze bo jednak wystarczy mi na tą myszkę i zamówię tą. Możliwe że za 2 tygodnie dotrze do mnie :smiley:

Nigdy nie spotkałem się z przypadkiem u mnie czy moich znajomych by rolka w a4techa serii x7 została uszkodzona – no chyba, że ktoś ma za ciężki palec albo naciska ją motkiem :stuck_out_tongue: .

Jeżeli chodzi o Twój wybór to tak – całkiem dobry, ale jednak cena z dostawą nie jest jej warta. Bardziej bym się zorientował czy u Ciebie w mieście jakiś sklep komputerowy nie byłby w stanie jej sprowadzić a podejrzewam, że raczej problemu by nie było + zaoszczędziłbyś pieniądze.

No nie wiem, do Rzeszowa mam 20 km, to 10 zł autobusem w dwie strony + mój czas :d . Ta myszka w różnych sklepach kosztuje około 220 zł, ale chyba jednak tą zamówię :slight_smile: Dodatkowo pisze że mogą być podjęte dodatkową opłatą celną, co nie znaczy że zawsze ( chyba że źle wnioskuję ) :slight_smile: Chyba że są jakieś argumenty które spowodowały by, ze myszka jest faktycznie nieopłacalna lub coś to na pewno zastanowię się jeszcze nad wyborem :smiley:

Na Twoim miejscu raczej bym się zastanowił nawet z samego faktu na cenę.

Skoro myszka w jednym z tańszych sklepów Internetowych kosztuje tyle: http://www.ceneo.pl/Akcesoria_komputero … DEATHADDER

To, jakim cudem na allegro jest o połowę tańsza – czyżby nie byłą nowa lub też nie objęta cłem? Jeżeli już to kupować w sklepach internetowych a nie na allegro.

Ale w google szukałem tematu o Razerze za 90 zł i ktoś mówił że to nie muszą być podróbki itp :smiley: Może nawet ta ‘podróbka’ będzie lepsza od x7 :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wątpię. Po pierwsze to zobacz jak wygląda produkt, który jest wystawiany na allegro.

W tym konkretnym wypadku zdjęcia produktu są robione jakiejś marnej jakości aparatem czy też telefonem komórkowym. Wstawiający produkt nawet nie wysilił się o lekki retusz zdjęć.

Po wtóre to promocja. Jak promocja? Razer nie potrzebuje promocji w takiej cenie, bo raczej jest to cena netto. Pomijając fakt, że Razer jest idealną myszką dla gracza to jednak jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Jakość materiałów, z jakich jest zbudowana (pisząc delikatnie) jest marnej jakości (przynajmniej za tą cenę). Miałem do czynienia z myszką Razera i w mojej opinii jest bardzo podatna na zabrudzenia czy też zarysowania. Do tego dochodzi jeszcze kwesta sterowników do niej. Nie do końca wiem jak to się ma do ówczesnych Razerów, ale w poprzednich wersjach bez konkretnego sterownika myszka była „martwa”.

Jeżeli chodzi o podróbki. Tak są takowe, bo sam kiedyś zamawiałem 6szt dla mojej dywizji, ale nie nazywały się Razer – z wiadomych przyczyn.

Wracając do samych myszek to sam musisz sobie sprecyzować, czego oczekujesz po takiej myszce i nie zapominaj, że dobrego skila połączonego z refleksem nie zastąpi Ci najbardziej wypasiona myszka.

Co do skilla to nie potrzebnie mi to piszesz, w pierwszym poście napisałem dlaczego chcę nową myszkę, ale napiszę tutaj to jeszcze raz. Chcę nową myszkę, ponieważ ta czasami lubi ‘pływać’ lub dziwnie zachowywać się w Battlefieldzie, jest ona strasznie mała, nie ma klawiszy bocznych, które jednak może i by mi pomogły ( fajnie by było gdybym sobie zbindował jeden z nich, aby podczas pracy w PS można było zapisać ) i baterie to ja potrzebuję do Pada Xboxowego, a nie myszki :slight_smile:

http://forum.benchmark.pl/topic/78010-r … %C5%82-oo/

To jest temat o tej myszce, nawet nie stary ( TO NIE JEST REKLAMA ) i opisane jest coś o tej myszcze. Chyba jednak zdecyduję się na gryzonia od Razera i chwilkę poczekam na dostawe :smiley:

Aha i dlatego zdecydowalem się akurat na tą akcję, ponieważ autor ma najwięcej pozytywnych komentarzy i najlepszą ocenę :slight_smile:

No zrobisz jak chcesz przecież to Twoja kasa. Szkoda tylko, że nie zaczęliśmy rozmowy od 100zł czy 200zł tylko 60zł. Co, do skila to ot tak napisałem informacyjnie?

SnykeShadow , i tak Ci dziękuje za poświęcony czas i porady :slight_smile: Jednak na początku chciałem wydać nie dużo, bo jednak mam myszkę, która dalej działa, ale później pomyslałem że jak coś kupuję to nie na chwilkę tylko mam nadzieję ze na kilka lat, dlatego mój wybór padł na Razera z Hong Kongu. Jeden użytkownik innego forum napisał do nich dlaczego tak tanio, a oni mu odpisali:

"Witam serdecznie!

Mamy zapewnienie naszego chińskiego kontrahenta, że myszka jest

oryginalna. Możemy dać niską cenę, gdyż towar wysyłamy bezpośrednio z

Hong Kongu do klienta. Stąd ta cena. Jednakże odbija się to na czasie

realizacji zamówienia."

Zdecydowałem się na tego Razera DeathAddera 3G Nova Blue :slight_smile:

Dzięki i temat do zamknięcia :slight_smile:

Takie Bajki tylko w Chinach http://www.made-in-china.com/Computer-P … Mouse.html prawie każdy obyty z zakupami,jak czyta (sprowadzany z zagranicy - chiński kontrahent) ucieka z takiej aukcji.