[ABmoonwalker] #teamAMD - komputer za 3000zł z Ryzenem 3

(ABmoonwalker) #1

Komputer dla graczy za 3000zł z nowiutkim procesorem AMD Ryzen 3.

Koszyk: http://www.morele.net/inventory/info/pPFycj/

Procesor: AMD Ryzen 3 1200, 3.1GHz
Płyta główna: MSI B350M PRO-VDH
RAM: Crucial Ballistix DDR4 Sport LT 16GB (2x8GB), 2400MHz
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce OC 3GB
SSD: Kingston SSDNow 120GB
Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W (z certyfikatem 80 Plus)
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG1W

Przy wyborze kierowałem się kilkoma aspektami:

• wybrałem słabszy, ale tańszy Ryzen 3, który oferuje możliwość OC - nawet bez dodatkowego chłodzenia może osiągnąć lepszą wydajność
  • 16 GB pamięci RAM na start
  • w obecnej sytuacji z kartami graficznymi ciężko, dlatego dla mnie najważniejsze było pozwolić sobie na zakup GTX 1060, które jest dużo lepsze od 1050Ti
  • dysk SSD koniecznie do zainstalowania w nim systemu operacyjnego

Wszystkie te wybory miały na celu stworzenie PC gotowego do grania, ale zarazem łatwego do późniejszej rozbudowy. Ryzeny 3 można lepiej podkręcić z dodatkowym chłodzeniem lub wymienić na Ryzeny 5/7. Są też 2 wolne sloty na RAM, więc wystarczy dokupić dodatkowe 16GB. Jak się ustabilizuje sytuacja z kartami graficznymi dokupienie lepszego modelu również nie będzie przeszkodą. A jeśli chodzi o nośniki danych, to nie ma nic prostszego, niż kupić dodatkowy dysk twardy o pojemności np. 1TB (najważniejsze to mieć system na SSD).

(darek719) #2

Co tak każdy ostatnio się uparł na ten Ryzen? :slight_smile:

(ABmoonwalker) #3

A czemu nie, w końcu jakaś konkurencja dla intela :wink: Z tego, co widziałem, nikt nie proponował jeszcze opcji z Ryzenem 3, więc chciałem podejść do tego oryginalnie. Jest wydajny, a przy tym tani, cały świat się nim zachwyca :slight_smile: