About:newtab podgląd miniatur FF


(Rradek22) #1

about:newtab podgląd miniatur FF

Czemu nie ma podglądu miniatur? Wyświetla mi tylko 3, a pozostałych 6 nie może? Czyżby zależało to od typu strony? Ale tam są normalne strony, nie jakieś cuda


(manieKMP) #2

Ogólnie wyświetlanie miniatur w tej karcie jest zależne od cache'u na dysku. Więc jeśli się czyści pamięć podręczną regularnie, to miniatury przepadają (wtedy trzeba na nowo włazić na strony...), a jeżeli wyłączy się cache dla hdd, to miniatury w ogóle nie będą się pojawiać. Nie jestem tylko pewny tego, czy thumb'sy tworzone/odświeżane są za każdym razem przy odwiedzeniu danej strony, czy może jest to robione w pewnych cyklach, np. po 3-5 wizytach na danej stronie.

PS. Choć możliwe, że masz przepełniony bufor, co powstrzymuje tworzenie miniatur.


(Rradek22) #3

Mam standardowe ustawienia FF, niedawno także FF był resetowany do ustawień fabrycznych... przedtem i teraz tak samo jest że wyświetla 3 miniatury i reszty nie...


(Jasiek.w) #4

Miniatury są w katalogu: C:\Users\Nazwa_użytkownika\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\nazwa_profilu\thumbnails

To są miniatury z odwiedzanych stron - jeśli się źle wyświetlają - PPM i wybierasz Zbadaj element - otwierasz stronę - i z paska ponownie cofnij.

Niektóre strony szyfrowane https nie będą się otwierać w miniaturach. Jeśli w tym katalogu masz kilkanaście obrazków (są z rozszerzeniem png) to możesz te które się nie wyświetlają skasować, otworzy się miniatura następnej dostępnej strony. Można też przeciągnąć adresy z paska zakładek i sprawdzić, czy się wyświetla prawidłowo.


(Rradek22) #5

W tym katalogu mam tylko miniatury dobrych.programów i TVN PLAYER nic innego nie buforuje i nie ma innych miniatur

Dodatkowo jak dodać własną stronę do jednego okna? Bo w tej chili nie mogę dodać... czy to musi być takie uparte

jak mam cofnąć, nie da się cofnąć wtedy do about:newtab


(manieKMP) #6

To całe resetowanie raczej nie brałbym do końca za pełnowartościowy wyznacznik, że wszystko jest dobrze z profilem. Swego czasu był błąd z "newtab", który takimi problemami się objawiał, a pozostałości po tym mogły pozostać. Ale zobaczymy jaki wynik przyniesie poniższe :wink:.

Wykonanie kroków wywoła zresetowanie newtab i kilku innych rzeczy (możliwa potrzeba przeczyszczenia historii przed rozpoczęciem. Punkty wykonujesz przy wyłączonym Fx)

  1. Usunięcie z profilu chromeappsstore.sqlite (w pliku trzymane są informacje o about:home, about:newtab itp.)

Plik znajduje się w c:\Users** _ **nazwa _ \AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles** _ **nazwa _.default\ (ścieżka prowadzi do głównego profilu)

2. Usunięcie zawartości buforu profilu

W c:\Users** _ **nazwa _ \AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles** _ **nazwa .default\ usunąć całą zawartość lub katalog poprzedzający (w przykładzie określony jako " nazwa _.default")

Na wszelki wypadek, "znaki szczególne" zawartości katalogu z pkt. 2 (żeby nie było pomyłki w usuwaniu)

Cache

jumpListCache

startupCache

thumbnails

urlclassifier.pset

urlclassifier3.sqlite

Po tym możesz wykonać szybki test, najpierw przechodząc/otwierając nową kartę (powinna być pusta, jeśli będzie inaczej... to się zdziwię :wink:), a następnie okno zakładek lub historię i przeciągnąć jakiś link z podanych miejsc na jeden z kwadratów w newtab. Ewentualnie możesz konwencjonalnie "zapełnić" tą stronę "latając" po stronach :wink:


(Rradek22) #7

Resetrowanie wtedy wykonywałem ze względu na zmianę wyszukiwarki na stronie startowej co OTL i inne nawet nie dał rady a reset pomógł.

Zrobiłem tak jak napisałeś no i nadal buforuje ładnie DP i TVN PLAYER a reszta kiszka.

Sprawdź u siebie czy Ci np zbuforuje telemagazyn.pl


(manieKMP) #8

Potwierdzam, stronka nie dostaje miniatury, więc albo jest to (stary) nienaprawiony bug, albo stronka "odmawia" cache'owania (choć nie zauważyłem by coś w niej siedziało, związanego z cache-control/no-store).

Jedyne co mogę w takim razie doradzić to skorzystanie z New Tab Tools, które daje możliwość określenia (nie tylko) miniaturek dla takich stron, jak telemagazyn.

PS. Dla potomności, po ręcznym usunięciu chromeappsstore.sqlite, używanie "szukajki" z about:home jest niemożliwe. Aby naprawić tą "przypadłość", należy w konsoli podać poniższe (całość naraz):

localStorage['search-engine']=JSON.stringify({

  name:"Google",

  searchUrl:

     "http://www.google.pl/search?ie=UTF-8&oe=utf-8&q=_searchTerms_"})

(Rradek22) #9

wrzuciłem do konsoli i nie działa szukajka. FF także ponownie uruchomiłem

EDIT: zaczęła działać

Co do miniatur to myślę że to wina FF, newtab jest po prostu nie dopracowany


(manieKMP) #10

Nie tyle niedopracowane, co bardzo ubogie i mocno ograniczone, ponieważ "zintegrowano" coś co istnieje jako dodatek (speeddial do Fx), okrojono do maksimum i nie pomyślano o wyjściu z ewentualnych problemów. Wynikiem tego mamy, jakby nie patrzeć, wbudowaną funkcjonalność, którą i tak potrzeba obsługiwać przy pomocy dodatku. Propozycja jaką dałem wyżej ma 15KB i na dobrą sprawę powinna być uwzględniona w samym newtab mozilli (przynajmniej jeśli chodzi o ilość miniatur i możliwość ich personalizacji), choć już dobrze byłoby, gdyby deweloperzy jednak "wymusili" tworzenie thumbs'ów dla każdej strony (i tak nie da się z nich odczytać treści/tekstu, są jedynie poglądowe). Ale z tego co czytałem, obrazki nie są tworzone dla https, jak i stron blokujących cahe'owanie -a Fx z cache'u "robi" podgląd.


(Rradek22) #11

Tak więc powróciłem do New Tab King, tam wszystko robię co chce i wszystko mi wyświetla :lol: