AC III - problem z otworzeniem gry


(Macieklazuga) #1

Witam! Ostatnio od kumpla dostałem piracką wersję gry AC III. Zainstalowałem, pograłem chwilę i zaczęły się problemy. Po uruchomieniu gra zawieszała mi się od razu na intrze, dokładnie w momencie: (gra powstałą na kanwie wydarzeń historycznych...). Pomyślałem że odinstaluje i zainstaluje od nowa. Zainstalowałem i nic, jednak zauważyłem że wyskoczył mi taki błąd: http://i.imgur.com/d5zuZ.png . Tak czy siak, instalacja w niczym mi nie pomogła. Doszedłem do wniosku, że to piracka wersja gry i nie ma się spodziewać czegoś dobrego, więc postanowiłem kupić oryginał. No i kupiłem, dzisiaj instaluje i znowu ta sama sytuacja co poprzednio. Nie wiem o co chodzi, ale niemalże już zjadłem zęby przez te grę. Wyczytałem gdzieś w necie, że chodzi tu o punk bustera. Więc ściągnąłem z jego oficjalnej strony wszystkie aktualizacje do tej gry ale również nic to nie dało. Da się to jakoś naprawić? Macie jakieś pomysły? Pozdro


(MrBeckham666) #2

sterowniki do grafiki najnowsze?


(Damian Grzeli) #3

Aktualizowałeś program Punk Buster? Spróbuj odinstalować i zainstalować na nowo.

Po odinstalowaniu przeskanuj rejestr programem CCleaner.


(Xxxpopek) #4

Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki ale BETA.


(ficca2) #5

airdrigar - wpisz w google “Punkbuster”, ściągnij exe z oficjalnej strony, uruchom jako administrator i wyszukaj zainstalowaną grę. Daj update albo reinstall i powinno działać. Przerabiałem to samo z Battlefieldem.


(Macieklazuga) #6

Cześć! Ściągałem update do AC III z oficjalnej strony Punk Bustera. Nic to nie dało. chociaż nie przywiązałem uwagi do uruchomienia tego jako administrator. Wróce do domu to jeszcze spróbuje…


(Łukash) #7

W komunikacie jest “Odmowa dostępu” przy kopiowaniu do System32 ! - uruchom jako admin to prawdopodobnie rozwiązanie problemu…


(Macieklazuga) #8

ale co mam uruchomić jako admin? no i jak to uruchomić jako admin?


(Łukash) #9

Instalkę Punkbuster kliknij prawym przyciskiem myszy > uruchom jako administrator. Spróbuj też prawy na skrócie ACIII > uruchom jako admin.


(Macieklazuga) #10

odinstalowałem AC, zainstalowałem punk bustera. następne instaluje od nowa AC, ale błąd znowu wyskoczył. chyba się poddaje już…


(Łukash) #11

Nie ma - poddaję się :wink: OK odinstaluj ACIII , odinstaluj Punkbuster. Przeczyść rejestr programem CCleaner . Włóż płytę ACIII - zamknij okienko autostartu. Wejdź “na płyte dvd” , i kliknij setup.exe prawym myszki i wybierz "Uruchom jako administrator. Punkbuster powinien zainstalować się automatycznie z grą .

Dodane piątek, 14 gru 2012, 16:30

Jak dalej lipa , to spróbuj skopiować i wkleić ręcznie ten plik pbsvc.exe do folderu System32.

Jak dalej lipa , to po zainstalowaniu wszystkiego : Prawy klik na skrócie AC3 > właściwości > zgodność > ustaw zgodność na Vista SP1 > zastosuj.


(Macieklazuga) #12

niestety nic to nie dało :frowning: nie mam zdrowia do tego już …


(Łukash) #13

Po zainstalowaniu wszystkiego : Prawy klik na skrócie AC3 > właściwości > zgodność > ustaw zgodność na Vista SP1 > zastosuj > odpal grę.


(Macieklazuga) #14

a może ja mam coś z systemem nie tak? bo ten folder nazywa sie “system 32” a ja mam windowsa 64 bitowego…


(Łukash) #15

Przy ustawionej zgodności jest ten sam problem ?

64bitowy system posiada folder System32 ,z tym że folder SysWOW64 jest chyba na aplikacje 32bit , nie mam pewności czy Punkbuster jest w wersji 64bit (a tam się próbuje wpakować…)


(Macieklazuga) #16

nic z tego. wiesza się dalej na intrze. ja piernikam, już chyba wszystko zrobiliśmy. 150 zł odleciało w kosmos.

Jak w ogóle poważny jest mój problem? komp praktycznie nowy, kupiony dwa miesiące temu. Gra oryginalna, no ■■■■■■■, jeszcze jakby była piracka, to można to zrozumieć, no ale żeby oryginalna gra nie chodziła? pierwszy raz mam problem z takim czymś i trochę mnie to martwi…


(Łukash) #17

Czyli coś ruszyło ? Kupując sądzimy ,że popatrzyłeś na wymagania :wink: Podaj jeszcze specyfikacje kompa = procesor/karta graficzna/zasilacz itd.

Tylko przy AC3 jest taki problem , inne nowsze tytuły działają normalnie ? Sprawdź temperatury podzespołów podczas uruchomionej (nawet na tą chwilkę) gry, np programem HWInfo32 , zrób i wstaw zrzut ekranu.


(Macieklazuga) #18

nic nie ruszyło. jak pierwszy raz odpaliłem to pograłem chwilę i tyle. chodziło mi na medium. asus X53S (geforce GT 630M 2 GB, core i5 2.5 GHz, 4GB ramu)


(Łukash) #19

Chyba jest trop :wink: .Cudowna technologia Optimus . Procesor ma wbudowaną kartę graficzną , i gra może korzystać z niej , a nie z dedykowanej . Sterowniki do karty graficznej najnowsze? Otwórz panel Nvidii > dokop się do tych opcji :

http://2.bp.blogspot.com/-ghnIjcVyw0M/T … -panel.jpg

Zobacz czy AC3 ma ustawioną dedykowaną kartę Nvidii.


(Macieklazuga) #20

no więc ściągnąłem najnowsze sterowniki, zaznaczyłem opcje żeby komputer korzystał z karty Nvidia, ale nic to nie dało… dzięki w ogóle stary że tak zainteresowałeś się sprawą i starasz mi się pomóc! masz wielkiego plusa u mnie :slight_smile: chyba zrobię format po prostu…