AC3filter i pliki mp3, problem z resetowaniem ustawień

Witam serdecznie

Mam problem dotyczący ac3filter (najnowsze wersje). Mam w nim zaznaczone odtwarzanie PCM przy pomocy ac3filtra, czyli np. mp3. I tu jest właśnie problem, po

odtworzeniu pliku mp3, np w Windows Media Player 11, ustawienia ac3filtra resetują sie do domyślnych. wszystkie suwaki na zero itp. Problem nie pojawia sie przy innych

plikach: avi, mpg, itp…

Orientuję się ktoś czemu tak się dzieje? Dodam iż próby reinstalacji, itp nie pomagają. Z tego co pamiętam, w wcześniejszych wersjach ac3 nie było takiego problemu.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Hey !!

Ustawienie PCM dotyczy tylko wav’ów, a do odtwarzania mp3 należy zaznaczyć MPEG Audio…

Sprawdź teraz… :wink:

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Nie tylko - również strumienia audio dekodowanego przez inne filtry.

Czyli np. dźwięk MP3 może być dekodowany przez ffdshow bądź systemowy filtr, a później jeszcze dodatkowo ‘przetwarzany’ przez AC3filter.

Co również dotyczy innych formatów audio dekodowanych przez filtry DirectShow.

W sumie przy zaznaczonej obsłudze PCM, AC3filter będzie brał udział przy odtwarzaniu niemal każdego pliku audio (dekodowanego przez filtry DirectShow).

realac3fpi0.th.jpg

Tyle że akurat przedstawiony problem jest zupełnie inny… ‘autoresetowanie’ ustawień AC3filter.

OK.

Problem juz rozwiazany, choc nie do konca… Ustawienia resetuja sie tylko wtedy gdy w ustawieniach ac3filter jest zaznaczona opcja by pokazywac ikonke filtra w trayu. Po odznaczeniu tej opcji, ustawienia nie resetuja sie. Wiec wyglada na to ze jest to blad ac3filter

Dosyć to dziwne, ale może rzeczywiście jest to błąd w AC3filter.

Jednak ja akurat zwykle mam włączoną ikonkę AC3filter i w niczym mi to nie przeszkadza.

Podaj może na których konkretnych wersjach problem występuje?