Access - Duplikaty podczas wpisywania danych do formularza

Witam,

mam następujący problem w Accessie 2007 i być może ktoś tutaj będzie mógł mi pomóc. Załóżmy, że mam dwie tabele Auta_modele oraz Auta_silniki. W pierwszej kluczem podstawowym jest nazwa modelu, np. Scenic, Megane itp. Dalsze kolumny są nie ważne do tego problemu. Taka sama sytuacja jest w kolejnej tabeli, gdzie kluczem podstawowym jest nazwa kodowa silnika, np. 1.2 16V, 1.4 16V itp. Aby stworzyć relację wiele do wielu (dany model może mieć kilka silników i dany silnik może być w wielu modelach) stworzyłem trzecią tabelę np. Modele_silniki gdzie kluczem podstawowym jest pole autonumerowane a następne kolumny to nazwa modelu i nazwa kodowa silnika (tutaj relacje jeden do wielu do poszczególnej tabeli). Tym samym kojarząc w tej tabeli modele i silniki i otwierając np. tabelę Auta_modele możemy od razu zobaczyć jakie silniki są do danego modelu przypisane. Idąc dalej… Stworzyłem formularz dla tabeli Modele_silniki gdzie z list kombi wybieram model auta i silnik do niego. Problem jest taki, że daną kombinację można wpisać kilka i nawet setki razy a nie chciałbym aby się kombinacje powtarzały. Jak temu zaradzić już na poziomie dodawania/zapisywania rekordu z poziomu formularza?