Access is denied

witam , mam mianowice taki problem :

prawdopodobnie zlapalem wirusa i nie moglem sobie z nim dac rady tak wiec skorzystalem z funkcji wgrania ponownie windowsa ( Xp) ale bez usuwania jakich kolwiek plikow . Wszytstko by bylo ok gdyby nie to ,ze dane z tamtego windowsa ( my documents i pulpit ) zostaly odeslane do folderu documents and settings i tam sa w urzytkowniku poprzedniego systemu . Ja logujac sie na poprzedni system wpisywalem haslo , i teraz wchodzac na ten folder nie moge go otwrzyc bo wyskakuje mi komunikat: C:\Documents and settings\radzio is not accesible.

Access is denied

Co mam teraz zrobic ,zeby to otworzyc ?? mam tam wazne dane , czy virus ktorego dostalem tez tam moze pozostac i czy to jest przyczyna znikniecia moich danych ( dysk mam tak samo zajety jak przed wgrywaniem windowsa ) a jednak nie moge tych danych znalezc w zaden sposob

Opcje folderów > widok > odznacz “proste udostępniania plików”

PPM na dany folder > zabezpieczenia > zaawansowane > właściciel > zaznaczasz swoją nazwe i zaznaczasz “zmień właściciela dla…” > 2xOK

Jeszcze raz otwierasz okno zabezpieczenia > klikasz na swój profil > zaznaczasz wszędzie zezwalaj > ok.

Tez wirus może tam siedzieć i jak wejdziesz w ten folder to Ci zarazi obecny Windows…

radzio83usa , - Witaj na forum :slight_smile:

Postaraj się od samego początku dostosować do regulaminu i zasad panujących na forum.

Jedną z takich zasad jest używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd).

Zastosuj się proszę do tych wymogów.

ok dzięki , a mam taką małą prośbę- mam windowsa wersje angielską i mam problem z wykoniem Twoich instrukcji

http://www.intelliot.com/blog/archives/ … is-denied/

http://techrepublic.com.com/5208-6230-0 … 66&start=0

Start -> Control Panel -> Regional & Language Options , tam ustawisz odpowiedni język i układ klawiatury.

Jeśli chcesz polski bez dziwnych przełączeń np. nie można nagle zrobić litery Ł to ustaw Polski (programisty). A i sprobuj uruchomić ten folder jako administrator.

hej zrobiłem tak jak pisaliscie ale nadal mam win i polecenia po angielsku , i nie wiem jak mam wykonać te polecenia:

Opcje folderów > widok > odznacz “proste udostępniania plików”

PPM na dany folder > zabezpieczenia > zaawansowane > właściciel > zaznaczasz swoją nazwe i zaznaczasz “zmień właściciela dla…” > 2xOK

Jeszcze raz otwierasz okno zabezpieczenia > klikasz na swój profil > zaznaczasz wszędzie zezwalaj > ok.

wchodze na folder options >view>i tu juz mam pierwszy problem bo nie wiem co zaznaczyć

PPM - nie wiem co to znaczy( moze potem, nastepnie) więc wchodze następnie na dany folder klikam prawym przyciskiem myszy , klikam properties i tu już nie wiem co dalej :frowning: > weszłem na security i sharing ale to nie jest chyba to:(

A jaki język zaznaczyłeś podczas instalacji systemu?

jam laptopa kupionego w usa i mam windowsa xp zainstalowanego na jednej z partycji od nowości i jest on w języku angielskim

Jaka to dokładnie wersja Xp’eka??

Windows XP media center edition version 2002 service pack 2

Skoro jest w języku angielskim to się nie dziwię, że nie możesz polskiego wyświetlić. Jedyne co możesz zrobić to sformatować i zaznaczyć podczas instalacji język polski.

Zmiana jeżyka podczas instalacji nic nie da. Trzeba ściągnąć dodatek MUI PL .

Tak, zgadza się, wejdź na stronkę MS i ściągnij odpowiedni pakiet. Pakiety MUI działają wyłącznie na XP Professional.

Tutaj masz materiały dot. pakietów MUI

http://www.computerhope.com/issues/ch000673.htm

http://www.microsoft.com/globaldev/DrIn … #MUIques15

radzio83usa , Na Twoim MCE też będzie działać, bo MCE to taki zmodyfikowany Professional.

ok a skąd go moge pobrać- te MUI??

W dniu 19.07.2008 , o godzinie 20:16 został dopisany post przez radzio83usa

ok mam ,zobacze czy się da:)

W dniu 19.07.2008 , o godzinie 20:20 został dopisany post przez radzio83usa

a co to znaczy PPM?? domyślam się ,że jakiś skrót

Prawy Przycisk Myszy

zainstalowała mi się jakaś przeglądarka na pasku staru i co mam teraz zrobić??

PPM na ikonę > usuń z listy.

Mnie nie pytaj, mam XP ENG ale MUI nie instalowałem ponieważ polskich XPków nie lubię :stuck_out_tongue: .