Access point i kilka komputerów jednocześnie

Witam, mam kilka pytań: - na początek czy z jednego access point’a może bezprzewodowo korzystać kilka komputerów jednocześnie?

Tak :slight_smile:

czy ten model byłby dobry http://www.allegro.pl/item1093260411_tp … _wisp.html

Dobry zależy co rozumiesz przesz to. Jest to bardzo prosty model który nie posiada qos ani przydzielania limitu na użytkownika. Qos polega na tym ze jak ktoś zacznie ściągać coś na kompie to nie zablokuje to przeglądania stron innym tak w skrocie. Jeżeli nie masz jakis wymagan to ten AP w tej klasie cenowej bedzie ok

Archimond55 , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Czyli jak podłącze AP do switch’a kabelkiem (i będę ściągał przez wifi) to inne komputery podłączone bezpośrednio do switch’a nie będą mogły pracować z internetem (nawet przeglądać stron)?

Jeżeli jeden komputer zajmie cale pasmo np kors odpali utorrenta to na innych strony mogą się bardzo wolno lądować dlatego bardzo fajna funkcja jest qos

A ten http://www.allegro.pl/item1090530442_router_tp_link_tl_wr543g_wifi_5dbi_ap_client_gw_fv.html byłby dobry - na niego bym się zdecydował, ale czy działa on z w moim przypadku (internet radiowy?)

Jeżeli dostajesz internet droga radiowa od swojego dostawcy i podłączasz kabelek od antenki do karty radiowej w komputerze, to żeby go rozdzielić musisz kupić 2 AP, jeden musi wspierać tyb WISP a 2 może być normalny.

http://allegro.pl/item1092939384_ovisli … urier.html - Posiada 2 moduły radiowe wiec kupujesz ustawiasz i tyle.

http://allegro.pl/item1092313903_appro_ … _wisp.html

accespoiny posiada naprawdę bardzo zaawansowane aprogramowanie które ma min bardzo dobrze działający qos i posiada możliwość podzielenia bardzo szybkiego łącza. Możesz kupić takie 2x i będzie ok:)

Jeżeli internet dostajesz inaczej niż napisałem np od razu poprzez kabel LAN to wystarczy 1x appro:)

do tego appro możesz połączyć 4 komputery za pomocą kabla wiec nie ma potrzeby stosować swicha

Ok, ale kolega dostaje chyba neta po kabelku.

Bezpieczniejszym rozwiazaniem jest kupienie Routera.

Rouyer działa jako AP i jako Router a jak jest blokada MAC u operatora to będzie dzielił adresy z DHCP.

pozdrawiam

woYtas