ACDSee nie wygładza obrazu i inne problemy

Mam AcdSee 11.0, ale na wersji 8.0 było tak samo. Po prostu koszmar, albo ten program to totalny ■■■■. Widzę w opcjach włączony bicubic więc dlaczego przy powiększeniu zdjęcia do rozmiaru ekranu pojawiają się schodki na krawędziach i jak to usunąć ? Jak używałem CompuPic Pro to schodki ładnie znikały przy powiększeniu (były niewidoczne), a teraz dlaczego tak się nie dzieje ?

Poza tym w trybie szybkiego podglądu dlaczego te zdjęcia nie chcą się powiększać do rozmiaru ekranu mimo, że opcja dopasuj obraz jest aktywna jak również zmniejsz lub powiększ ?

CampuPic byłby dobry lecz nie wiem dlaczego, ale PRZYŚPIESZAJĄ NIEKTÓRE GIFY tzn włączam GIF i zamiast wolno działać (tak jak powinien) to zaczyna wariować z niewiadomo jakiego powodu, dlatego wyłącznie do GIFów chciałem używać AcdSee, ale widzę, że ten beznadziejny program nawet zdjęcia powiększone nie wygładza.

Albo może znacie jakieś dobre przeglądarki do zdjęć GIF gdzie są te gify wyświetlane na pełnym ekranie (dopasowanie obrazu do rozdzielczości ekranu) z wygładzaniem krawędzi ?

Będę wdzięczny za pomoc.

Mam ACDSee Pro2 i nic takiego sie nie dzieje!

Tu masz inne przeglądarki graficzne http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=5&Przegladarki+graficzne

Jedno pytanie.

Masz dla przykładu rozdzielczość ekranu 1000. Zdjęcie ma 500. Czy masz możliwość włączyć w tym programie automatyczne dopasowanie małych zdjęć (w tym przypadku 500) do 1000 i automatyczne wygładzanie schodków na krawędziach ?

Sprawdzałem AcdSee i jedynie duże zdjęcia zmniejszał wygładzając schodki. Powiedz w jaki sposób tak zrobić z małymi ? Jak wyłączyłem ten prosty podgląd to zdjęcia dopiero NIE WIADOMO CZEMU zaczęły się powiększać na pełny ekran (tło to nie jest pełny ekran bo piszę o samym zdjęciu), ale były schodki na krawędziach jakby w ogóle nie działało wygładzanie.

Dodaj jakiegoś screna jak to wygląda bo nie bardzo Cię rozumiem