Acer 5315 - wyłaczanie się laptopa

Witam,

przez dluzszy czas mialem kilka problemów z laptoperm ACER5315. Do najważniejszych zaliczyć trzeba:

  • przeskakiwanie kursora w czasie pisania

  • wyłacznie się nagłe laptopa

Z pierwszym uporałem się dość szybko; mianowicie trzeba zainstalować oprogramowanie od ACERA do tuchpada. Na stronie producenta znajdują się dwa rodzaje sterowników, należy wybrać sterownik “ALPS” gdyż on umozliwia włączenie opcji “stukanie” ktory wylacza podczas pisania tuchpada. Po tym zabiegu problem został rozwiązany.

Drugim poważniejszym problemem bylo wylaczanie się laptopa podczas pracy (nieraz bylo to 5 min, niekiedy po 2godzinach). Zaóważylem regułe, gdy czymałem go na kolanach wylaczal sie do 30-40min od czasu właczenia. Odrazu szło zaobserwować, że laptop jest gorący. Zareklamowalem go do producenta z opisem usterki; Acer odesłał laptopa z adnotacją, tutaj zacytuję " probelmu nie zauważono". Tego problemu nie moglem długo rozwiązać, aż przez przypadek wszedłem na stronę ACERa gdzie podali numer jednej serii laptopow w ktorych zalecają z-update’ować BIOS poniewąż istnieje jakieś prowdopodobięstwo zapalenia sie zasilacza - było to spowodowane bledem w BIOSie dot. sterowaniem zasilaniem. Pomyślałem, może i ja dokonam update BIOSu dla mojego laptopa. Wszedłem w sterowniki dla mojego modelu laptopa i dokonałem aktualizacji nojego BIOSU. W laptopie mialem BIOS wersję 1.23 (jeśli dobrze pamiętam)zatem zainstalowalem BIOS v1.45. NIEUWIEŻYCIE po tym zabiegu od miesiąca naprawdę jestem NAPRAWDĘ szczęśliwym posiadaczem laptopa, ani razu się nie wylaczył, a przed tem notorycznie 1-2 dziennie. Szkoda, że dopiero po 1.5 roku rozwiazalem ten problem, ale coż nastepny raz bedę pamiętać, żeby nie wysyłać sprzętu do naprawy do ACERa gdyż odpiszą ponownie “probelmu nie zauważono”.

Mam nadzieję, że ten post okaże sie pomocny choć dla jednej osobiy ktora będzie mieć wyżej opisany problem (oczywiście nikomu tego nie życzę!).

PS pozdrowienia dla serwisu ACER za wnikliwą analizę problemu ;/

Pozdrawiam!

Nie mam czasu na rozpisywanie się , posiadam model tego laptopa.Jeśli on tak się komuś wyłącza to musi odkręcić obudowę i odkurzaczem ,bądz sprężonym powietrzem ,usunąć kurz z wiatraka na procesorze.Po tej czynności laptop przestanie się nagrzewać i będzie już pracował normalnie.

Tak wersja biosu 1.45 znacznie poprawia pracę z tym laptopem.