Acer 5535 - czarny ekran podczas uruchamiania

Mam można rzecz duży problem z laptopem siostry. Od jakiegoś czasu podczas włączania komputera pojawiał się czarny ekran, trwało mi chwilę. Ostatnio zainstalowałem jej Winde 7, tą której sam używam, myślałem, że to rozwiąże problem lecz się myliłem. Ostatnio działo się to coraz częściej, dzisiaj postanowiłem wrócić do stabilnego XP i jednym słowem masakra. Od razu pod odpaleniu laptopa jest czarny ekran. Laptop nie wydaję żadnych dźwięków awarynjych,nie grzeje się, wentylatory normalnie działają. Sprawdziłem RAM, jest ok. Co mogę zrobić? Zostaje podpięcie pod zwykły monitor i sprawdzenie czy padła matryca czy wielka niewiadoma, lecz nie mam odpowiedniego kabla. Doradźcie… siadła Winda i nie idzie tego ruszyć, czy karta/styki? Matryca jest czarna, nie podświetla jej, podświetlałem sam i nie widać niestety obrazu. Jakieś rady?

ale jak to jest?  uruchamiasz komputer, i co? czarny ekran? czy jak załaduje tam bios’a zacznie wczytywać windows’a, i wtedy kiedy masz sie zalogować jest czarny ekran? dobrze by było gdybyś nagrał na przykład film gdzie to pokazujesz.