Acer 5620z - jak zainstalować Windows Vista

Witam mam problem

Zacznę od tego, iż zakupiłem dziś laptopa z system LINUKS

niby ten komputer jest przystosowany do Windows Vista, ale …

… właśnie musi być coś, i otóż pojawia się wspaniały błąd o treści

PFN_LIST_CORRUPT

Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use Safe Mode to remove or disable components

(całość na niebieskim tle)

mój komp składa się z Core 2 1.73GHz, 4GB Ramu, dysk 120

bardzo proszę o pomoc z góry wielkie dzięki, jak ominąć ten błąd i zaistalować system

W acerach niestety trzeba zaktualizować bios

http://support.acer-euro.com/drivers/no … _5620.html

…wybierz swój model, ściągnij bios i uaktualnij go.

dzięki dzięki :slight_smile: ale i tak nie wiem co zrobić :slight_smile: jutro pójdę tak gdzie kupiłem i powiem by mi zaistalowali winde :slight_smile:

chorzowianin , jak nie wiesz jak to się robi to lepiej iść do specjalisty, ponieważ aktualizacja biosu może być niebezpieczna. Rozsądny jesteś =D>

dziwne bo akurat acery nowe są przystosowane pod vistę i do powinno chodzić bez problemu bez żadnej aktualizacji biosów

sosen86 , to czemu producent zamieszcza biosy do swych laptopów :smiley:

poprostu zwykła aktualizacja ze zmianami większymi lub mniejszymi (np. wersjach 5220 od 1.18 chyba wersji przełączenie z sata na ide się pojawiło) ale z instalacją to nie powinno być problemu a po zainstalowaniu jeśli chcemy to bez problemu z poziomu windowsa można dokonać aktualizacji biosu.

zbyt ogólne stwierdzenie. ja mam acera i nie było takiej konieczności a najnowszej wersji nie mam

dzieki wszystkim którzy się udzielili ;), a tak poważnie to jutro w salonie (mam nadzieje) że na poczekaniu wgrają Windę ustawią BIOS :slight_smile: i resztę to już sam dokończę ;D dzieki ALL :razz:

W dniu 30.05.2008 , o godzinie 11:35 został dopisany post przez chorzowianin

już znalazłem przyczynę tego błedu co opisywałem … komp się gryzł z 2gb :slight_smile: teraz po wymianie jest ok :slight_smile: