Acer 5635Z - sterowniki

Witam,

kolega zakupił wczoraj notebooka ACER 5635Z. Był na nim wgrany jakiś linux (linpus),

usunęliśmy go i wgraliśmy Windowsa XP Professional. (kolega miał płytkę ze starego komputera)

Mamy jednak problem ze sterownikami. (do dźwięku, do karty sieciowej, do bluetootha i innych “akcesoriów”)

W przypadku mojego HP wszystko było w jednym miejscu. Z acerem już jest trudniej.

Jak zdobyć sterowniki do tego notebooka? Czy windows7 może rozwiązać te problemy? (też mamy licencję, Home Premium)

Proszę o jakieś wskazówki, rady.

Pozdrawiam

www.acer.pl

Windows 7 ma większość sterowników out-of-box. Możesz jednak uaktualnić niektóre z nich (np. od dźwięku) odwiedzając odpowiednią stronę producenta danego urządzenia (np. Realtek). Osobno ściągnąć trzeba też będzie pewnie sterowniki do czytnika kart pamięci.

Problem polega na tym, że nie wiem jak nazywają się “poszczególne elementy” w laptopie.

Nawet Everest Home Edition ma z tym problem.

Rzeczywiście, źle szukałem. ;/

Dzięki!

http://support.acer-euro.com/drivers/downloads_gd.html tu masz wszystko do konkretnego modelu

Tylko, ze te sterowniki są w jakichś dziwnych formatach.

Jeden sterownik jest w kilku plikach.

Dlaczego nie zrobili tego w jednym, porządnym pliku *.exe

jak to zrobiła firma HP?

Jak najlepiej teraz te sterowniki w takiej postaci instalować? ;/

w jakiej postaci? pobrałem np. do chipsetu i z tego co widzę jest zip w którym po wypakowaniu jest plik exe. Czyli co jest tutaj nie tak?