Acer 5635Z - sterowniki

(Shaken) #1

Witam,

kolega zakupił wczoraj notebooka ACER 5635Z. Był na nim wgrany jakiś linux (linpus),

usunęliśmy go i wgraliśmy Windowsa XP Professional. (kolega miał płytkę ze starego komputera)

Mamy jednak problem ze sterownikami. (do dźwięku, do karty sieciowej, do bluetootha i innych "akcesoriów")

W przypadku mojego HP wszystko było w jednym miejscu. Z acerem już jest trudniej.

Jak zdobyć sterowniki do tego notebooka? Czy windows7 może rozwiązać te problemy? (też mamy licencję, Home Premium)

Proszę o jakieś wskazówki, rady.

Pozdrawiam

(Mmiszczuk) #2

www.acer.pl

(flaszer) #3

Windows 7 ma większość sterowników out-of-box. Możesz jednak uaktualnić niektóre z nich (np. od dźwięku) odwiedzając odpowiednią stronę producenta danego urządzenia (np. Realtek). Osobno ściągnąć trzeba też będzie pewnie sterowniki do czytnika kart pamięci.

(Shaken) #4

Problem polega na tym, że nie wiem jak nazywają się "poszczególne elementy" w laptopie.

Nawet Everest Home Edition ma z tym problem.

Rzeczywiście, źle szukałem. ;/

Dzięki!

(sosen86) #5

http://support.acer-euro.com/drivers/downloads_gd.html tu masz wszystko do konkretnego modelu

(Shaken) #6

Tylko, ze te sterowniki są w jakichś dziwnych formatach.

Jeden sterownik jest w kilku plikach.

Dlaczego nie zrobili tego w jednym, porządnym pliku *.exe

jak to zrobiła firma HP?

Jak najlepiej teraz te sterowniki w takiej postaci instalować? ;/

(sosen86) #7

w jakiej postaci? pobrałem np. do chipsetu i z tego co widzę jest zip w którym po wypakowaniu jest plik exe. Czyli co jest tutaj nie tak?