[Acer 5742G] Zmiany taktowania grafiki

Witajcie! Posiadam laptopa Acer 5742G w konfiguracji z i3 i GeForcem GT420M. Chciałem się spytać czy da się coś zrobić aby laptop sam nie zaniżał taktowań karty graficznej? Przy takiej pracy typu edycja dokumentów w Wordzie, czy przeglądanie internetu grafika ma jakieś 60 stopni. i wtedy chodzi na fabrycznym taktowaniu 500/800 (rdzenia/pamięci). Natomiast przy chwili nie używania spada od razu do 50/135. Podczas obciążenia, np. gra typu Call of Duty Black Ops nagrzewa się do około 80 stopni, a potem spada taktowanie do 280/320 i w moment rozgrywkę szlag trafia.

W sterowniku nVidia w zaawansowanych ustawieniach 3D mam tryb zarządzania energią ustawiony na “Preferuj maksymalną wydajność”. Mimo to taktowanie skacze jak samo chce… Pomożecie co z tym zrobić? BIOS to Phoenix i nic tam nie ma…

Tutaj skrin z MSI Afterburner jak to wygląda w praktyce, mimo ustawionych 500/800 jest co innego:

http://i.imgur.com/M9N5fWB.png

Hej,

Generalnie grafika się przegrzewa imstaf obniżone taktowania w czasie gier. Konieczne porządne czyszczenie laptopa, by zapewnić lepsze chłodzenie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Był niedawno czyszczony. W przypływie gotówki wymienie mu pasty, ale na razie chciałem ogarnąć coś na szybko, żeby nie zaniżał taktowań…

Hej,

Niewiele raczej z tym zrobisz. Można by pomyśleć nad podkładką chłodzącą, choć w przypadku mocnego przegrzewania się w grach, to rozwiązanie może się zupełnie nie sprawdzić. Może więc obniżyć wymagania graficzne gier?

Pozdrawiam,

Dimatheus