Acer Aspire 3610 - co oni tam wkładają?

(Kaminski Marcin1) #1

Posiadam Acera Aspire 3610 (Celeron 1.5Mhz, płyta główna Acer Moral). Laptop ma na pokładzie 512MB ramu, ale chciałem go unowocześnić, więc postanowiłem kupić RAM. Gdzie? Tam gdzie i laptopa czyli w Vobisie. Pan chyba stwierdził, że zestawienie czasu jaki zużyje na wysilenie swoich komórek na myślenie jaką kość ma mój lapek i co mu dołożyć w stosunku do zysku jaki bedzie miał na marnej kości 512 mu się nie opłaca więc mnie olał i wysłał do Acera. Ci wysłali mnie do sklepu i tak w koło Macieju.

Komp jest po gwarancji wiec sam moge to zrobić i zostawić w spokoju Pana z Vobisa, aby składał spokojnie z niechodliwych części kompy dla pociech na komunię. (bez urazy, akurat trafiłem na takiego w Vobisie, ale mogłem w każdym innym sklepie)

Pełen werwy przeszukałem jaką kość podobną produkuje Kingston bo chcę to co najlepsze...nie za dużo znalazłem więc rozkręciłem kompa i co widzę? Pamięć firmy Hynix (co to kurcze jest?).

Dane są następujące: 512 MB 2Rx16 PC2-3200S-333-12

No i teraz jestem w kropce i jedynie do Was mogę się zwrócić o pomoc.

1. Czy płyta w tym lapku obsłuży szybsza pamięc i ja wykorzysta? Jeśli tak to jaką maksymalnie

2. Czy laptop obsłuży tryb Dual? Czy lepiej jeśli kupię 2x512 Kingston czy bawić się w dokładanie drugiej podobnej kości (choś nowe są prawie 2x szybsze)

3. Czy lepiej wstawić 1x1GB (taniej) czy może 2x512MB (drożej troszkę)

4. Czy warto wkładać 2x1GB i czy rzeczywiście będzie różnica między 2x512? Wiem, że między 512 a 1GB jest zauważalne przyspieszenie.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

(Meason) #2
  1. MAX to 400MHz

2.Nie

3.2x512MB ,nie obsługuje kosci 1GB

4.Nie obsługuje kosci 1GB

(Michal Kolatek) #3

Od kiedy kingston robi najlepsze kości, Goodramy są lepsze np przy produkcji DDR stosuje płytki BrainPower.

Bardzo dobre kości.

Masz instrukcję? Zobacz jakie pamieci i ilość jest obsługiwana, producent nie ma w swoim spisie takiego

Ilość więcej = lepiej, jak płyta ma 2 sloty to dokup drugą identyczną, lub 2x1 GB 1x1GB.

Obsługa Vobisu :mrgreen:

(Kaminski Marcin1) #4

Dzięki za szybką odpowiedź.

Niestety nie mam już instrukcji, ale jak pamiętam to tam były jedynie informacje jak włączyć, wyłączyć komputer, zrobić kopię zapasową i podobne mniej ważne sprawy.

Niestety identycznej kości nowej nie kupię, a na allegro sprzedawane są używane, a ja już kiedyś raz zostałem oszukany na ramie.

Czy więc dokupić kość 512 o podobnych parametrach z innej firmy (szybszą) czy lepiej sprzedać swoją i kupić dwie nowe po 512MB?

No i czy jeśli będą szybsze od 400Mhz to czy płyta przestawi na wolniejsze czy po prostu sie nie uruchomią?

Czy możesz mnie oświecić z tą firmą GoodRam, bo jak pamiętam to oni produkowali podróbki Kingstona (łudząco podobne opakowania, naklejki, wzornictwo) więc myślałem że to jakaś tandeta.

Jakich firm jeszcze polecacie pamięci?

(Meason) #5

Lepiej sprzedaj tą i kup nowe takie same kości.

Generalnie jeśli będą szybsze to powinny się uruchomić, ale zdarza się że nie

GoodRam jest najlepszy w stosunku cena/jakość. Inne dobre firmy Geil,

patriot,OCZ