Acer Aspire 3610 - co oni tam wkładają?

Posiadam Acera Aspire 3610 (Celeron 1.5Mhz, płyta główna Acer Moral). Laptop ma na pokładzie 512MB ramu, ale chciałem go unowocześnić, więc postanowiłem kupić RAM. Gdzie? Tam gdzie i laptopa czyli w Vobisie. Pan chyba stwierdził, że zestawienie czasu jaki zużyje na wysilenie swoich komórek na myślenie jaką kość ma mój lapek i co mu dołożyć w stosunku do zysku jaki bedzie miał na marnej kości 512 mu się nie opłaca więc mnie olał i wysłał do Acera. Ci wysłali mnie do sklepu i tak w koło Macieju.

Komp jest po gwarancji wiec sam moge to zrobić i zostawić w spokoju Pana z Vobisa, aby składał spokojnie z niechodliwych części kompy dla pociech na komunię. (bez urazy, akurat trafiłem na takiego w Vobisie, ale mogłem w każdym innym sklepie)

Pełen werwy przeszukałem jaką kość podobną produkuje Kingston bo chcę to co najlepsze…nie za dużo znalazłem więc rozkręciłem kompa i co widzę? Pamięć firmy Hynix (co to kurcze jest?).

Dane są następujące: 512 MB 2Rx16 PC2-3200S-333-12

No i teraz jestem w kropce i jedynie do Was mogę się zwrócić o pomoc.

  1. Czy płyta w tym lapku obsłuży szybsza pamięc i ja wykorzysta? Jeśli tak to jaką maksymalnie

  2. Czy laptop obsłuży tryb Dual? Czy lepiej jeśli kupię 2x512 Kingston czy bawić się w dokładanie drugiej podobnej kości (choś nowe są prawie 2x szybsze)

  3. Czy lepiej wstawić 1x1GB (taniej) czy może 2x512MB (drożej troszkę)

  4. Czy warto wkładać 2x1GB i czy rzeczywiście będzie różnica między 2x512? Wiem, że między 512 a 1GB jest zauważalne przyspieszenie.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

  1. MAX to 400MHz

2.Nie

3.2x512MB ,nie obsługuje kosci 1GB

4.Nie obsługuje kosci 1GB

Od kiedy kingston robi najlepsze kości, Goodramy są lepsze np przy produkcji DDR stosuje płytki BrainPower.

Bardzo dobre kości.

Masz instrukcję? Zobacz jakie pamieci i ilość jest obsługiwana, producent nie ma w swoim spisie takiego

Ilość więcej = lepiej, jak płyta ma 2 sloty to dokup drugą identyczną, lub 2x1 GB 1x1GB.

Obsługa Vobisu :mrgreen:

Dzięki za szybką odpowiedź.

Niestety nie mam już instrukcji, ale jak pamiętam to tam były jedynie informacje jak włączyć, wyłączyć komputer, zrobić kopię zapasową i podobne mniej ważne sprawy.

Niestety identycznej kości nowej nie kupię, a na allegro sprzedawane są używane, a ja już kiedyś raz zostałem oszukany na ramie.

Czy więc dokupić kość 512 o podobnych parametrach z innej firmy (szybszą) czy lepiej sprzedać swoją i kupić dwie nowe po 512MB?

No i czy jeśli będą szybsze od 400Mhz to czy płyta przestawi na wolniejsze czy po prostu sie nie uruchomią?

Czy możesz mnie oświecić z tą firmą GoodRam, bo jak pamiętam to oni produkowali podróbki Kingstona (łudząco podobne opakowania, naklejki, wzornictwo) więc myślałem że to jakaś tandeta.

Jakich firm jeszcze polecacie pamięci?

Lepiej sprzedaj tą i kup nowe takie same kości.

Generalnie jeśli będą szybsze to powinny się uruchomić, ale zdarza się że nie

GoodRam jest najlepszy w stosunku cena/jakość. Inne dobre firmy Geil,

patriot,OCZ