Acer Aspire 3614 WLMi - eRecovery

Witam!

Mam właśnie takiego laptopa - Acer Aspire 3614 WLMi, niestety… :frowning:

Mój problem dotyczy programu Acer eRecovery. Nie mogę stworzyć backup disk. Cały proces tworzenia backup’u kończy sie w momencie tworzenia obrazu dysku. Wszystko przebiega zgodnie z planem, ale po ponownym uruchomieniu systemu (kiedy stworzony obraz powinien zostać nagrany na płytkę) nic się nie dzieje - dosłownie nic sie nie dzieje i nic sie nie da zrobić. Po czymś takim musiałam przywrócić system. Jakiś czas później acer mi padł. Zdążyłam skorzystać jeszcze z gwarancji. Wymieniono mi wtedy pamięć. Czy mogło to mieć ze sobą jakiś związek?

Mam też pytanie związane z bluetooth. Może ktoś wie czy ten model ma wbudowany moduł bluetooth? Mam sterowniki, mam na obudowie przycisk włączający bluetooth ale komputer zachowuje sie tak jakby tej funkcji nie miał. Na przycisk reaguje komunikatem “NO DEVICE”. Co można zrobić żeby móc korzystać z tej funkcji? Mogę dokupić taki moduł?

Próbowałam podłączyć zewnętrzny bluetooth do portu usb (przy zakupie dostałam program BlueSoleil ale jego instalacja zakłóca działanie jakiegoś innego programu - pojawiają sie komunikaty o błędach przy starcie systemu). Proszę pomóżcie mi uruchomić na tym laptopie w jakikolwiek sposób bluetooth! :cry:

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczna

Tą płytkę możesz stworzyć tylko raz. Niestety. Jeśli nie udało Ci się za pierwszym razem to w zasadzie już przepadło. Może uda Ci się gdzieś taką zrobioną płytkę zdobyć, bo w sumie powinny być identyczne dla każdego Acer’a 3614WLMI. Ja mam taki komputer i taka płytkę, jeśli jesteś z Warszawy mogę spróbować pomóc. Mój adres dallas@tlen.pl

Co do blooth. to niestety nie jest on wbudowany, gdyż jest to tylko opcja, jaką można sobie zamówić w firmie Acer, w serwisie. Koszt adaptera na giełdzie (w gniazdko usb) to jakieś 20 zł, a koszt adaptera oryginalnego, do wmontowania w serwisie to 99 Euro netto, więc plus vat i plus koszt usługi wmontowania = bez sensu. Pozdrawiam

Mi nawet ani drgnelo przy pierwszej probie,juz sobie odpuscilam,jak narazie acer dziala,ha,ha.Mam za to problem z odinstalowaniem Nortona ktorym uraczyla mnie firma sprzedajaca komputer.Przy probie odinstalowania pojawia sie komunikat:The MSI installer is curently disabled via Gropu Policy.Please change policy before attemting this action again.Juz nie mam pomyslu co z tym zrobic.Moze ktos cos poradzi,w dodatku ten techniczny angielski-koszmar.Pozdrawiam.M

Pewności nie mam, ale… po pierwsze zaloguj się jako administrator, po drugie spróbuj usunąć narzędziem “dodaj lub usuń programy” z panelu sterowania a jak nie idzie to w zakładce programy poszukaj grupy “norton” albo “symantec” i tam znajdziesz"uninstall". Ale wszystko jako “administrator”. Jeśli nie wiesz jak się zalogować jako administrator - daj znać. Pozdrawiam.

dzięki wielkie za odpowiedź WARDriver! !!

próbowałam podłączyć adapter usb bluetooth ale jak już pisałam pojawiają się jakieś błędy - przyczyną jest chyba BlueSoleil dostarczony z adapterem (po jego instalacji pojawiają się problemy-komunikaty o błędach podczas startu systemu).

A co do płytki myślę, że jest w porządku bo już instalowałam z niej sterowniki i wszystko działało bez zarzutu. Ale mogę się mylić… Pozdrawiam! !!

PS. dzięki za adres. w razie kłopotów mogę prosić o pomoc?