Acer Aspire 3682WXMi formatowanie

Mam laptopa Acer Aspire 3682WXMi i jest w nim zainstalowany oryginalny system Windows Vista kupiłem go w Anglii i nie dostałem żadnych sterowników do dźwięku ani grafiki czy też innych. Czy będą jakieś problemy gdy będe chciał go sformatować na xp bo ta Vista ciągle się tnie żadna gra nie chodzi oraz wszystko wgrywa się 20 razy dłużej. Powiedzcie co mam zrobić, ponieważ koniecznie chce mieć XP. Czy po sformatowaniu będzie głos i normalny obraz i czy będzie wszystko ładnie działało? (a tak apropo tą wiadomość pisałem ponad 10 min bo sie tak wszystko zacinało i nie sądze żeby to było od wirusów bo wszystko przeskanowałem kilkoma programami)

mam podobnego laptopa tylko ze seria 5051A… (dalej tak samo jak ty). Mam Viste i nic nie zacina to raz. Dwa, najprawdopodobniej bedzie wszystko smigać bo to aż tak nowe laptopy nie są. Ja jak instalowalem ubuntu na laptopa to gdy mi sie grub wyswietla to mam widoczna partycje ukryta (tą na której są sterowniki i wogole Vista jako instacja). Moze na drugiej partycje walnij Xp i wówczas zobacz czy wsio gra jeśli tak to usuniesz Viste i może odkryjesz partycję ukrytą…

Sterowniki dla systeów Windows ACER znajdziesz na stronie ACER.pl. Wchodzisz w serwis, następnie wyszukiwanie po katalogach FTP - wybierasz interesujący cię system i już.

P.S.

Zanim wywalisz VISTę - wypal płytę recovery z obrazem VISTY (fabrical Backup) korzystając z aplikacji eRecovery - po zmianie systemu nie będziesz mógłsię dostać do tej ukrytej partycji z VISTĄ i wrazie chęci powrotu będzie problem…