Acer Aspire 5204NWXMI co o nim sądzicie?

(Pcz 07) #1

Mam zamiar kupić sobie laptopa. Niestety mogę na niego przeznaczyć do 2000zł. Zależy mi na tym aby był nowy i w miarę dobry oczywiście jak za tą cenę.

Natknąłem się właśnie na ten model.

http://www.allegro.pl/item221628299_hit ... ikorn.html

Bardzo mi zależy aby miał 1 giga ramu, bo jeśli dobrze się orientuje to zainstalowana karta graficzna w tym modelu pobiera pamięć z systemu, dysk chociaż 80 GB.

I nie wiem czy ta dana oferta jest dobra czy nie

Z góry dziękuję za pomoc

(system) #2

acer jest tani i dobry co zauważyłem w sklepach

ten acer co dałeś do niego linka jest dobry ale wolałbym z kartą graficzną geforca albo ati bo nie cierpie tych intelowskich kart graficznych są do d***

(Pcz 07) #3

Aż tak bardzo?

Przecież teoretycznie mają mieć 224 mega pamięci, a ja teraz sam mam w kompie radeona 9550 128 mega.

A jak na takim kompie może vista chodzić, bo chyba xp to dobrze?

(system) #4

ja bym nie ładował tam visty bo chodziłaby spokojnie ale w gry byś już nie mógł pograć bo vista potrzebuje 1 giga ramu więc by ci to zeżarła i na gry już byś nie miał

zainstalował bym windowsa xp

(Pcz 07) #5

Czyli raczej jak już kupować z systemem to z xp.

Jeszcze interesuje mnie jak jest z jakością wykonania tych laptopów. Słyszałem rożne opinie.

(M Sienio1) #6

Niestety jest tak, jak mówi miskok321...

Nadają się jedynie do starszych gier, ew. wyświetlania interfejsu graficznego AERO w Windowsie Vista. :stuck_out_tongue: Nawet najsłabsza karta graficzna dedykowana, (Nvidii lub AMD ATI) będzie lepsza od zintegrowanej. Jeżeli szukasz lapka do pracy, spokojnie możesz zaoszczędzić pieniądze na karcie graficznej.

Proponuję lekturę: klik

(Pcz 07) #7

Czyli lepiej żeby miał nawet grafikę 128 mega ale niezintegrowaną tak?

(M Sienio1) #8

Dokładnie tak. :mrgreen:

Może taki model Cię zainteresuje. Niestety trochę przekracza budżet 2000zł.

HP Compaq 6715s

(Pcz 07) #9

Fajny sprzęcik, ale rzeczywiście trochę więcej kosztuje niż 2000zł.

Powiedzcie mi jeszcze gdzie najtaniej wyjdzie kupić laptopa. Może znacie jakieś dobre sprawdzone sklepy internetowe z takimi rzeczami. Osobiście znam jeden według mnie bardzo znany: komputronik.

(M Sienio1) #10

Komputronik jest bardzo znany i ma już dość dobrze "wyrobioną" nazwę, ale ma też chyba jedne z najwyższych cen, pośród innych sklepów komputerowych. Np. wymieniony wyżej przeze mnie notek (znaleziony na sirius.pl), w komputroniku jest o ok. 100zł. droższy. Chyba najbardziej znane sklepy to: znak.pl, AFG Computers (dość mocno konkurencyjne ceny) oraz vobis.pl. Niekoniecznie w tej kolejności. :stuck_out_tongue:

(Romulaldos666) #11

HAHAHAHAHAHA Daruj sobie

(Pcz 07) #12

Jestem laikiem w tej dziedzinie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Złączono Posta : 12.08.2007 (Nie) 13:39

Kolejne pytanie:

Czy ktoś może mi podać link ze strony producenta tego modelu, bo jakoś nie mogę znaleźć.