Acer Aspire 5315 Zawiesił się po wgraniu AVAST

Witam,

pilnie potrzebuję pomocy, bo zawiesił mi się komputer i nic nie mozna zrobić.

Wgrałam antywirusa avast, instalacja powiodła się po czym avast wyłączył kopmuter, włączył go zrobił skan i od tej pory mam na ekranie : trwa wprowadzanie ustawień…

I to trwa pół dnia, nic nie działa, jak go wyłącze i włącze ponownie jest to samo.

Co mam zrobić?

pomocy! !!

Proszę o jakąkolwiek radę !!

Jest Zawieszony nic nie można zrobić.

F8 przy starcie systemu. Ostatnia dobra konfiguracja.

…lub tryb awaryjny i uninstal Avasta(+czyszczenie rejestru), reset i zobacz czy będzie nadal problem.

ok. już jest wszystko dobrze.

po prostu nie mogą być zainstalowane dwa antywirusy.

Wielkie dzięki

Dokładnie, chyba że w jednym powyłączasz większość modułów (funkcji) by się nie dublowały. (Pytanie tylko po co?)

Jeden wystarczy, ewentualnie zawsze możesz poskanować sobie skanerem online http://www.mks.com.pl/skaner/ (działa pod IE) by mieć pewność czystego systemu;)

Wracam ponownie do tematu, ponieważ teraz system wariuje.

W trybie awaryjnym wykasowałam avast poprzez dodaj/usuń programy, i potem system odpalił bez problemów, ale zauważyłam jakby wolnijeszą pracę.

kiedy wyłączyłam komputer a po jakimś czasie znowu włączyłam pokazał się czarny ekran z jakimś tekstem, że jest to bios i jeśli widzi się ten ekran to… to nie pamiętam, ale zeby wyłączyć i włączyć ponownie, jeśli się ponownie to ukaze to trzeba przejść w tryb awaryjny i usunąć usterkę. ale nie wiem jaka to usterka teraz się wkradła.

Może pomocne bedzie to że jak wyłączam komp to na środku monitora pojawia się okienko od Microsoftu, wcześniej tego nie było.

Proszę o rady, jeśli to możliwe to w miarę dokłądnie opisane, jestem póki co laikiem.