Acer Aspire 5336 - Reinstalacja systemu operacyjnego

Witam…

Przebywając w Wielkiej Brytani kupiłe laptopa.

Jest to mój pierwszy laptop.

Tuż po uruchomieniu laptopa zniechęcił mnie obcojęzyczny interfejs…

Lecz szybko zmieniłem zdanie, gdyż toczył się proces konfiguracji, więc wybrałem język polski.

Język instalacji się nie zmienił, ale pomyślałem że musi być wykonany restart systemu.

Tuż po zalogowaniu się do konta znowu się rozczarowałem, ponieważ język interfejsu nadal się nie zmienił i ponadto były poinstalowane jakieś programy.

Najbardziej zdenerwowało mnie to, że jest tylko jedna partycja systemowa.

Postanowiłem zrobić format…

Problem jest taki, że posiadam wyłącznie Windows 7 Ultimatum, czy jakoś tak w wersji nieaktywowanej no i productkey z obudowy laptowa najprawdopodobniej nie będzie współpracował z tym systemem gdyż jest przeznaczony na Windows 7 Home Premium.

Teraz taka wielka proźba do użytkownikow internetu…

Jak zrobić format?

Jak ustawić partycje?

Proszę mi tutaj nie pisać o jakimś recovery bo to nie ma nic do tego…

Oczywiście płyty instalacyjnej nie posiaam…

Kurde glupia przegladarka internet eploler ;/

cos wcisonlem i okienko wiadomosci przeskakuje mi na gore za kazdym razem dy cos pisze i jest to stasznie irytujace bo nie bardzo widze co pisze…

no coz bd pisac z pamieci wiec za blendy bardzo przzepraszam…

to tak sprawdzilem diskpartem i na dysku jest ukryta partycja recovery ale watpie aby tam sie znajdowaly pliki instalacyjne windows 7 hime premium.

Hmm…

Boje sie rowiez o gwarancje…

tak wiec WIELKIE YTANIE:

Czy po reinstalacji systemu utrace gwarancje?

Nawet jesli bd to windows 7 home premium? Bo takowa wersje pobieram z internetu…

O wlasnie i czy moj producktkey bedzie dzialac na takiej wersji z internetu???

po za tym jak moge spolszczyc jezyk w tym windowsie? bo praktycznie wszystko mam po ENG nie jest to jakis wielki problem ale bardzo denerwujacy =.=

Jeszcze raz przepraszam za moja wypowiedz ale jak juz wspomnialem okienko mi skacze do gory i w dol =.=

o czym to jeszcze powinienem wspomniec…

no tak model mjego laptopa to oczywiscie acer aspisres 5336

dobra wiecej nie pisze - wszystko wyjdzie w praniu

po za tym w vn jest fajny film i ide go ogladac xd

potem sprawdze kto i co napisal

z gory przepraszam jezeli to w zlym dziale napisalem temat bo sie tak zastanawialem czy do hardware to dac czy do windows 7 al stwierdzilem ze to dotyczy laptopa kupionego w angli wiec napisalem to w hardware jezeli zle pomyslalem to czy moge prosic moderatra o przesuniecie tematu do odpowiedniego dzialu? bo ja tego chyba nie moge zrobic xd

pozdrawiam i czekam na odp uzytkownikow!

Przy pierwszym uruchomieniu notebooka miałeś możliwość wybrania wersji językowej ale mało prawdopodobne, by na sprzęcie oferowanym w GB był do wyboru język polski. Później mogłeś wybrać układ klawiatury i strefę czasową ale to nie ma nic wspólnego z językiem interfejsu systemu.

Masz więc w tej chwili licencję na wersję angielską. Są dwa sposoby na to, by mieć system po polsku: dokonać aktualizacji z Home Premium do Ultimate - w tej wersji możesz swobodnie zmieniać wersję językową interfejsu systemu albo zakupić licencję Home Premium w wersji polskiej.

Nie próbowałem jeszcze aktywacji polskiej wersji Win7 na angielskim kluczu - moim zdaniem nie powinno się dać ale mogę się mylić.

Formatowanie dysku czy instalacja innej wersji systemu nie powoduje utraty gwarancji. Grozi natomiast utratą danych w przypadku reklamacji, ponieważ serwis w takiej sytuacji bardzo często przywraca fabrycznie zainstalowaną wersję systemu operacyjnego.

Ściąganie systemu z netu jest mocno ryzykowne, bo często zawiera “gratisy”. Lepiej pożyczyć od kogoś oryginalny nośnik.

Wkładasz nośnik do napędu i restartujesz notebooka. Reszta już sama się wyświetli…

Prościej jest zrobić recovery ale skoro nie o to Ci chodzi to trudno.

:roll:

Masz wersje Ultimate, wiec mozesz doisntalowac jezyk polski bez reinstalacji systemu!

http://windows7forum.pl/zmiana-jezyka-a … -3686.html

Yyy przy 1 uuchomienu była konfiguracja systemu i ustawiłem DOBRZE wszystkie ustawienia, w tym język Polski.

Nie wiedziałem że productkey jest tak mocno związany z systemem operacyjnym… Że nie będzie działać na innej - Polskiej wersji pobranej z internetu.

Co masz na myśli mówiąc, a raczej pisząc “Gratisy”?

Moja siostra ma laptop firmy Dell i dostała płytę z systemem wraz z laptopem, ale sprawdzałem już na laptopie szwagra, który też ma Acera (Troszkę starszego) i nie działa ten system, ponieważ jest już aktywowany - w ogóle nie ma tego okienka z prośbą o productkey podczas instalacji. Być może jest to płytka wyłącznie na laptop od Della. Tak czy siak nic to nie da =.= Muszę skombinować taką płytkę jaką mam teraz z Windows 7 Ultimate, czyli pełna polska wersja 1:1 - nie aktywując pochodzi przez 30 dni a potem truje dupe o kod licencyjny.

Człowieku, wiem że dziwnie napisałem posta, ale jak już wspomniałem coś mi się stało z przeglądarką i wariowało pole wiadomości, ale jak byś chciał, to byś dokładniej przeczytał, że Windows 7 PL Ultimate mam na płycie DVD zabraną z Polski. Laptop został wyprodukowany w Wielkiej Brytani i jego język to Brytyjski… A z tego co wiem w Windows 7 Home Premium nie można pobrać paczki językowej przez Windows Update.