Acer aspire 5737z - problem z kamerka

witam. mam acera aspire 5737z no i jak w tytule mam problem z kamerka. mianowicie przy skype dziala, wczesniej byla ikonka w “moj komputer” ale znikla ;/ wchodzac w menadzera urzadzen czytam napis ze “te urzadzenie dziala poprawnie” a sterowniki sa aktualne. gdy naciskam na ikonke w menu to na pasku obok zegarka pojawia sie zielona strzalka i mignie z 3 razy i koniec. no i jestem w kropce bo nie wiem co moze byc przyczyna…

Hej,

Czasem taki problem powstaje po zainstalowaniu kodeków FFDShow. Ale da się go łatwo zmienić. Jako że kamery w laptopach Acer i tak w zdecydowanej większości przypadków działają na standardowym sterowniku MicroSoft’u, warto odinstalować kamerę poprzez menadżera, a następnie zrestartować komputer. W czasie kolejnego uruchamiania kamera powinna zostać wykryta ponownie, a dzięki temu powinna pojawić się stosowna jej ikonka w Mój Komputer.

Pozdrawiam,

Dimatheus

no tak, ale jesli odinstaluje kamerke to pozniej bede musial ja zainstalowac tak ?

Dodane 05.03.2010 (Pt) 11:48

zrobilem tak jak radziles po ponownym uruchomieniu samoczynnie zainstalowal sterowniki i nadal bez zmian… jakies inne propozycje ?

Hej,

Widzę, że już sam sobie odpowiedziałeś. Tak jak pisałem - kamera działa na sterowniki MicroSoft’u, więc po restarcie sterownik jest instalowany automatycznie.

:arrow: Jakie masz zainstalowane kodeki audio/video?? Instalowałeś może FFDShow??

:arrow: Korzystasz z systemu Windows XP??

Pozdrawiam,

Dimatheus

niestety vista, kodeki to “ACE mega codecs pack” na tym pakiecie odtwarzaja mi wszystkie filmy wiec jest dobry i nawet po zainstalowaniu tej paczki ikonka kamerki byla w “moj komputer” i dzialala po kliknieciu na nia. aktualnie kamerka dziala na skype ikonki niema w moj komputer i nie dziala po kliknieciu na ikonke

Witam, kuszaa. Zapoznaj się proszę z treścią poniższych tematów i zmień tytuł swojego wątku na konkretny, mówiący o problemie. W tym celu należy użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: viewtopic.php?f=5t=210226

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Pozdrawiam.

Hej,

Z tego, co pamiętam na moiim Acer’ze z Vistą od samego początku nie było ikonki kamery internetowej w Mój Komputer - albo tak domyślnie było w tym systemie, albo oprogramowanie samej kamery zmianę taką wymusiło… Dlatego dziwi mnie nieco fakt, że na początku miałeś wspomnianą ikonkę.

O jakiej tej drugiej ikonie piszesz??

Pozdrawiam,

Dimatheus