Acer aspire 5739 Nie nagrywa płyt

Witam, niedawno kupiłem ten model, wcześniej niczego nie nagrywałem. Dziś chciałem nagrać zdjęcia na płytę. Uruchamiam Nero, dochodzi do 3% po czym wyskakuje komunikat “nagrywanie płyty nie powiodło sie”, spróbowałem nagrać płytę z pod windowsa (wyślij do->stacja dysków), uruchamia sie na chwile po czym staje w miejscu i nie można zrobić nic, prócz anulowania nagrywania. Pobrałem CDBurnerXp, to samo, uruchamia się na chwilę po czym staję w miejscu, oczywiście próbowałem z różnumi płytami, jedyne co sie dzieje to odgłos płyty(takie jakby 2 stukniecia+przejechanie gumą po szybie i tak w kółko)

/edit: Przy nagrywaniu za pomocą windowsa ścina się na “trwa wykonywanie czynności końcowych przygotowujących dysk do użytku…” po czym komunikat ze nie powiodło się

/edit2: teraz dodatkowo nie chce wysunąć napędu.

Flak , czyli padł napęd lub coś nie łączy. Manual w łape i wykręć napęd. Chyba że masz gwarancje to go ślij do Acera.

Mam podobny problem na dellu, napęd nagrywa tylko +R dvd, na -R zachowuje się tak, jak u Ciebie… więc ewentualnie sprawdź +/-.

Ok spróbuje +/-, jakby co jest na gwarancji, ale czy gdyby padł napęd to odtwarzałoby płyty?

Opcji jest wiele - może odtwarzać wszystkie płyty, albo tylko tłoczone albo żadne. Spróbuj nagrać plik obrazu, by wykluczyć problemy z softwarem do nagrywania. Wybierasz z menu programu do nagrywanie - stwórz obraz płyty - wkładasz tam np. te zdjęcia i wybierasz format np. iso i zapisujesz go w jakimś katalogu na dysku twardym. Jezeli to ci się uda, to trzeba naprawiać nagrywarkę - chyba Optiarc DVD RW?

Jeżeli odtwarzałeś dużo starych płyt, to można przeczyścić napęd jakąś płytką do czyszczenia napędów CD/DVD.

obraz plyty nagrywa bez problemu. chyba pozostaje oddać lapa do naprawy

Dodane 11.08.2010 (Śr) 20:38

Problem rozwiązany! trzeba było przeczyścić soczewke lasera i działa