ACER aspire 5740 eRECOVERY pytanie o partycje

Witam posiadam notka ACER aspire 5740 z systemem windows 7 oryginalnie na notku była tylko partycja C wiec ja podzieliłem na 2 C i D. Teraz chciał bym postawić nowy system za pomocą eRECOVERY, i tu moje pytanie czy pliki na partycji D zostaną też usunięte czy nie ?? mam tam 200 giga danych jakich za nic w świecie nie chciał stracić, aaa bym zapomniał system oryginalnie jest niemiecki więc szukanie w pomocy nic mi nie pomoże bo z niemieckim nie jest u mnie za dobrze.

Kiedy korzystałem z laptopa Acer, miałem okazje wykonać operację Recovery.

Instalator wykonał reset do ustawień pierwotnych.

Nie przypominam sobie żadnego okna dialogowego, które dotyczyłoby partycjonowania dysku.

Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że i u Ciebie wszystko zostanie skasowane.

Zalecam wykonać kopię zapasową na jakiś większy dysk przenośny, albo instalację systemu z oryginalnego nośnika.

Może znasz kogoś, kto pożyczy Ci taki na tę okazję… ?

Nie, nie mam nikogo takiego ;| a dysk przenośny to wydatek nie wielki ale jednak ;|

Recovery, kiedy zostaje przeprowadzone, przywraca system do stanu fabrycznego (w największej ilości przypadków), chyba, że sam robisz recovery po dostaniu laptopa (np. w Asusach wykonuje się je samemu, na przykład po instalacji i konfiguracji wszystkich niezbędnych do pracy programów, możliwe, że w Acerach jest tak samo, jeśli chodzi o eRecovery), wtedy przywraca system do takiego stanu, jaki był w momencie jego wykonania.

A ja spotkałem się już w dwóch przypadkach że jest pytanie czy ma przywrócić wszystko jak było na początku czy tylko na partycji C. NA acerze 5710 przywracałem tak właśnie i przywrocił system tylko na partycji c a d została z tym co była.

Przywracanie systemu z recovery dokonuje zmian na partycji systemowej, partycja D zostanie nie naruszona, ostatnio przywracałem na dwóch netbookach Acera i D zostały tak jak były z wszystkimi danymi na nich będącymi.