Acer aspire 5742g sterowniki pod Win xp

Witam,

Kupiłem ostatnio Laptopa Acer aspire 5742g, niestety nie mogę znaleźć nigdzie działających sterowników dla siedzi bezprzewodowej oraz karty dźwiękowej.

Chodzi mi oczywiście o sterowniki dla Windowsa Xp, których na stronie Acera nie ma - wspiera tylko pod Win7 :? Może ktoś miał podobny problem ![-o<

Spróbuj starszych dostępnych na stronie acera pod twoje wifi i kartę dźwiękową mi pomogło mam nadzieję że się i tobie przyda .

zobacz tu- http://support.acer-euro.com/drivers/downloads.html

uporałem się z dźwiękiem - wystarczyło zainstalować poprawkę dla windowsa KB888111

pozostała jeszcze sieć bezprzewodowa - może ktoś ma pomysła bo nie widzi mi wogle karty - jka chce zainstalować sterowniki to wyskakuje komunikat, że nie wykrył karty żadnej …

Dodane 12.02.2011 (So) 15:52

ok z wifi też się uporałem :slight_smile:

Okazało się, że instalowałem nieprawidłowe sterowniki dlatego wyskakuje taki alert.

Więc za pomocą Knopixa i polecenia lspci zweryfikowałem dokładny typ karty jaką posiadam a następnie ściągnąłem odpowiednie sterowniki i śmiga :slight_smile:

Może się komuś przyda w przyszłośći :wink:

Mógłbyś podać link do sterownika pod Win XP do WLAN?

Kilka dni temu kupiłem podobny model laptopa (w sklepie InwazjaPC), i miałem OGROMNY problem z WiFi pod Win7, nic co znalazłem i na stronie producenta i sam w necie nie działało. Dopiero support mi pomógł, ale nie mam pojęcia dlaczego w ogóle problem wystąpił. Generalnie z chęcią bym używał WinXP, ale nie ma sterowników do karty graficznej pod XP (nVidia GT 540m), tak więc jestem zmuszony do działania pod Win7, no chyba, że jednak istnieją. Mógłbyś się ze mną skontaktowaćello11 ?