Acer Aspire 5920G zakup w UK kilka pytań

(Vanshei) #1

Witam :slight_smile:

Jestem w Anglii obecnie i mam możliwośc kupienia laptopa tego co w temacie za 379 funtów czyli po przeliczeniu na złotówki wychodzi ok 1516 złotych :smiley:

Specyfikacja tego lapka to

Czy sie opłaca za tą cenę?

Patrzyłem po stronach innych producentów [HP, Asus, Fujitsu-siemens]i w tej cenie trudno o taka konfiguracje i w dodatku z Vistą na pokładzie.

(Globo3) #2

Gdybym był na Twoim miejscu to nawet chwili bym się nie zastanowił. Chłopie bierz i się ciesz.

(Vanshei) #3

No właśnie wiem że niezła okazja ale się chciałem upewnić czy dobrze zrobie biorąc go :smiley:

(Globo3) #4

Bardzo dobry wybór. Nawet nowsze gierki na tym pójdą, a poza tym jest funkcjonalny - czytnik kart pamięci itd. Do tego jeszcze firma Acer. W razie jakichkolwiek pytań wal do mnie postaram się pomóc

(Poniaatowski) #5

Vanshei , acer nie słynie z najlepszych komputerów, chodzi mi o specyfikacje jak i o materiał.

Poszukaj czegoś z Toshiba, lub HP.

Mario115 , taki wciskasz ludziom kit , że szok... :x :x :x

(qwertyuiop[]) #6

paracik , a miałeś chociaż jednego acera? Czy tylko się naczytałeś w internecie i teraz piszesz?

Mam już drugi laptopa acera (i zamierzam kupić 3) i co prawda poprzednia seria miała trochę słabą jakośc plastików i się wycierała, ale obecna seria to zupełnie inne laptopy. Właśnie pisze z acera 5920G (w trochę gorszej konfiguracji) i jest to dobry laptop zarówno pod wzgęldem wykonania jak i osiągów.

Dlatego polecam tego acera (zwłaszcza za taką cenę).

(Vanshei) #7

paracik , w tej cenie to nie widziałem nic podobnego u konkurencji :stuck_out_tongue:

Teraz pisze z Extensy 5220 brata i jakoś nie powiem o nim złego słowa mimo iż to Acer :slight_smile:

Znajdźcie mi podobną konfiguracje w tej cenie z HP albo innej firmy to pogadamy dalej :wink:

(Globo3) #8

Chłopie. Mam lapa Acera z 1995 roku i do tej pory chodzi bez problemu. Procesor jeszcze 486, pamięć 8MB. Od 2 lat mam Acera TravelMate 2492WLMi. Nic się z nim nie dzieje, chociaż chodzi średnio po 5h dziennie. I nie wiem czego chcesz od tej marki, bo komputery są bardzo solidnie wykonane

(Poniaatowski) #9

qwertyuiop[], miałem i to nie jednego...

Mam kilku znajomych którzy połasili się tak jak Ty w UK, i teraz tylko przychodzą i płaczą, bo to klawiatura się wcisnęła lub guzik odpadł ( nie są to dzieci w wieku 20 tylko 30 lat ).

Po drugie kilka razy padł im dysk właśnie w Acerze...

Nie mówię już o Touchpadu który nagle przestał reagować, żadne reinstalka nie pomagała ( ani format ani stery ).

No i od nowości cały czas chodzi im wiatraczek na maxa. PO prostu wł. kompa nic nie robią i cały czas wyje.

O baterii też się nie wypowiem.

Powiem tak kup sobie, ale nie płacz później. Moim zdaniem warto dołożyć niż później żałować.

Wycinki z forum innego :

Primaryslave

07-08-2006 16:19

Wątki: 48 Odpowiedzi: 632

Kostrzyn nad Odrą

szukasz kłopotów ???

Serwis ACER w Polsce był tak beznadziejny że zlikwidowano go i najbliższy jest w CZECHACH w BRNIE .

Szczerze odradzam zakupu. Znajomy ze spedycji zapytał się co my wysyałamy na wskazany adres( dreczyła go ciekawość bo miał tygodniowo około 10-ciu paczek pod jeden adresa On nie wiedział co wozi) Odpowiedziałem mu oczywiście że sa to Notebooki firmy ACER - jedyne, niepowtarzalne, bezkonkurencyjne cenowo i jakościowo.

A teraz coś z własnej praktyki. Rok temu w sierpniu klient kupił u mnie notebooka ACER. Był ładny fajny taki i jak się okazalo awaryjny.

W okresie od sierpnia 2005 roku do lipca 2006 roku był reklamowany 6 razy przy czym za każdym razem dokonywano znaczaczych wymian podzespołów ( płyta główna, matryca, bateria, ponownie płyta główna, głośniki a obecnie nie wiem co bo własnie czekam na przesyłkę którą do mnie wczoraj wysłano). Na rządanie klienta prosiłem servis o wymianę notebooka na nowy ze względu na 5 znaczączych wymian podzespołów - poczekamy zobaczymy.

Pozdrów krewnych i głęboko się zastanów czy chcesz kupić sobie notebooka do użytkowania czy do wysyłania do servisu.

Qa

Nie są to moje widzi mysie, najgorsze będzie to jak coś Ci siądzie, i będzie trzeba wysyłać do UK, bo są różne gwarancje, międzykrajowe i międzynarodowe...

(Globo3) #10

Jak już wcześniej pisałem mam Acera 2 lata i bateria trzyma tak jak na początku. ok 1.5h pod obciążeniem i ok 2h na luzie. Ale każdy ma swoje własne zdanie i musimy to uszanować. Vanshei wybierze taki, jaki mu będzie pasował. Ty mówisz że dziadostwo, a ja że niezłe i polubownie się nie dogadamy.

Mimo to wszystkich

(Vanshei) #11

paracik , przytaczasz post którym koleś pisze o czymś co było 2-3 lata temu za ten czas się na pewno dużo zmieniło :stuck_out_tongue:

Btw to podaj mi prosze w tej cenie tak dobrego i wychwalanego lapka np HP :slight_smile:

A od siebie napisze że sąsiedzi którzy mieszkają pode mną w tym samym domu maja HP 2 letniego i zawiaski na których się trzyma wyświetlacz puszczają i cały się kiwa a nigdy nie upadł ani nic z tych rzeczy i co? :x

(Poniaatowski) #12

Vanshei , każdy może trafić na wada jak się kupuje.

Czemu czasem ktoś kupi jakiś badziewakowaty telefon np. jakiegoś Alcatela za 100 zł, a drugi kupi za 400 zł, i wł. telefon Nokia i na starcie ma już zawichy telefona.

Niestety czasem można trafić na jakąś wadę produkcyjną.

DOkładnie w tej cenie nie znajdziesz, ale jeśli dołożyłbyś choć troszkę to i znalazłbyś...

Chcesz kupuj, ja bym nie kupował.

Może coś takiego ?

http://proline.pl/sklep.php?prodid=HP+FU374ES - tutaj tylko większy dysk i ramki.

(Vanshei) #13

Raczej wolał bym się zmieścić w 400 funtach jak już :stuck_out_tongue:

Ten HP co podałeś jak patrzyłem na www.pricerunner.co.uk to cenowo od 419 funtów a i nie wiem jak jest z dostępnością sprzętu w tej miejscowości co jestem :stuck_out_tongue:

Jest tu niby sklep PC World ale nie wiem jak tam z cenami jest :smiley:

(Poniaatowski) #14

Vanshei , tylko pamiętaj jak laptop z zagranicy się sypnie to koniec... Kombinowanie z wysyłką do UK i etc.

(Vanshei) #15

Wiem mam to na uwadze ale czy naprawdę Acer to taki chłam ?

Z tego co widzę to ten model schodzi jak ciepłe bułeczki w tym sklepie.

Co chwile jest kartka że chwilowo niedostępny hehe i:D

Nie wiem ale może Acer tylko u nas ma taką opinie :stuck_out_tongue:

W każdym razie wszelkie linki o dobrych konfiguracji lapka mile widziane[granica 400 funtów nie więcej] ale tylko do sklepów w UK lub do tej porównywarki cenowej

http://www.pricerunner.co.uk/

(Poniaatowski) #16

Vanshei , ja bym nie ryzykował...

Wolałbym mieć ciut gorszego w specyfikacjach komputer niż jakiś wyrąbany w gitare ale za to słaby w obudowie, w przegrzewaniu się etc.

Decyzja należy do Ciebie oczywiście.

Nie lepiej byłoby złożyć komputer ? Stacjonarny ?

Wyjdzie jeszcze lepszy :smiley:

http://www.pricerunner.co.uk/pi/27-1100 ... oduct-Info

http://www.pricerunner.co.uk/pi/27-1120 ... oduct-Info

http://www.pricerunner.co.uk/pi/27-1100 ... oduct-Info

http://www.pricerunner.co.uk/pi/27-1026 ... oduct-Info

http://www.pricerunner.co.uk/pi/27-1120 ... oduct-Info

Warto czasem dołożyć i mięć naprawdę porządnego lapka.

(Globo3) #17

A ja upierałbym się przy tym Acerze. Jak dla mnie Acer ma najlepszą cenę w stosunku do jakości. Zrobisz jak zechcesz, ja swoje zdanie wyraziłem. Na życzenie mogę nawet zrobić zdjęcia jak wygląda Acer po 2 i jak po 13 latach i zobaczysz czy to "chłam"

(Vanshei) #18

Stacjonarny mam w Pl więc nie potrzebuje a lapka szukam bo dzielić z bratem za długo nie da rady jednego kompa niestety :x

Ta Toshiba wygląda ciekawie, dzięki paracik :slight_smile:

Jak cos jeszcze znajdziecie to podeślijcie linki mam jeszcze sporo czasu na zakup :wink:

(Poniaatowski) #19

Vanshei , Po prostu nie chcę, żebyś kupował chłamu, abyś nie żałował decyzji...

MOże jeśli masz dużo czasu to coś dołożysz...

(Vanshei) #20

Też nie chce chłamu temu napisałem temat.

Mam naprawdę sporo czasu na zakup bo będę w UK jeszcze ok. 3-4 miesiące, więc spoko zobaczę jak będę stał z kasą :smiley:

Ale na tą chwile ten Acer jest w moim zasięgu cenowym.Poczekamy zobaczymy.

W każdym razie kolejne propozycje za około do 400 funtów mile widziane :slight_smile: