Acer Aspire 5930G kilka pytan problemów z grafiką, grzaniem

Problem pierwszy. Gram w gre Compania Braci i po jakims czasie gry mi gra na sekunde “staje” aby potem znowu ruszyc i tak jest co kilka minut. Domniemuje ze związane jest to z temperaturą bo wczesniej działał laptop na tej grze jak nalezy.

A wiec co mam zrobic w tym wypadku?

Czy kupic podkładke chłodzącą i czy ona cos pomoze. Jelsit ak to jaka.

po 2 zapewne bedziecie dawac rade przeczysc latpoa, lecz co ja mam niby zrobic? rozbierac go nie bede bo gwaracja. Chyba ze odkurzaczem pompowac bede.

Po 3 mój lapotp ustawowo ma 3GB (2+1) czy opłaca sie wymienic kosc 1 gb na 2 gb (czy w laptopach jest cos takiego jak dual) i czy ta operacja jest warta zachodu?

Z góry za sugestie i odpowiedzi dzieki

Podaj temp. procka, grafy możesz je sprawdzić np. Everest. Dual Chanell za dużo na wydajności nie daje.

po drugie, kup sprężone powietrze i przedmuchaj wloty.

po trzecie, jeśli nie posiadasz systemu 64bit. to nie opłaca się taka zamiana.

beztytuuakd.jpg

a jakym posiadał takowy to ile bym na tym zyskał?

Dodane 25.04.2009 (So) 14:10

po 5 minutach w grze temperatura obu rdzeni wzroła do 100 stopni

beztytuuiom.jpg

byś mógł skorzystać z więcej niż 3gb co w przypadku 32bit. wersji systemu nie jest możliwe.

to ja wiem ze skorzystac bym mógł. Lecz bardziej mi chodzi czy i o ile by wzrosła wydajnosc bo jesli byłyby to puste cyferki to nie ma sensu chyba.

Co z temperatura? Przedmchałem wyloty chwilowo i kurz wyleciał jakis. Obudowe mam rozkrecic?

wzrostu wielkiego nie będzie, pomijanie mały wręcz,

jeśli chodzi o demontaż lapa, jeśli masz jakieś doświadczenie lub już to robiłeś to rozkręć przedmuchaj wiatraki, nasmaruj czymś (wd40) przedmuchaj żeberka czy co tam masz (radiatora), wypadałoby jeszcze zmienić pastę termoprzewodzącą - ale tej pewnie nie masz.

czyszczenie/przedmychanie wskazane.

a mozna to robic na gwaracji? te wyloty sa zasłoniete pokrywką na śrubki

nie