ACER ASPIRE 7220 - Proszę o pomoc

Witam,

Mam laptopa ACER ASPIRE 7220 i nigdzie nie mogę znaleść sterownikow pod system windows XP ;/ Czy mozecie mi powiedziec gdzie znajde te sterowniki pod XP ? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję

Będzie Ci ciężko znaleźć sterowniki w jednym miejscu…

Zrobiłem z powodzenie downgrade do XP na wielu Acerach i HP (szczególnie kiedy 1 USD = 2 PLN :wink: i moja rada jest taka:

  • sprawdź w biosie czy masz coś w stylu ‘IDE Mode’ i czy możesz zmienić z AHCI na IDE (albo na np. native), jeśli nie to spróbuj uaktualnić bios [można sobie bez tego poradzić, ale będzie trudniej - wymagana stacja dyskietek na USB lub CD ze specjalnie spreparowaną instalką WinXP)

  • zainstaluj Everest, sprawdź jakie masz urządzenia i do każdego poszukaj sterowniki pod WinXP (najczęściej na stronach producentów)

  • kiedy będziesz miał komplet sterowników robisz sobie DZIAŁAJĄCĄ kopię systemu i instalujesz WinXP + sterowniki (tutaj naprawdę może pomóc WindowsUpdate)

  • jak już wszystkie sterowniki będą zainstalowane możesz spróbować wrócić do AHCI (nie wystarczy po prostu zmienić z powrotem ustawień w BIOS), jeśli się uda to… nie zobaczysz różnicy, jeśli nie to czeka Cię reinstalacja.

pozdrawiam i życzę powodzenia :slight_smile: